Кропивницький стає привабливішим для інвесторів

Директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Маріанна Морква на нараді міського голови поінформувала, що у 2019 році вперше за останні роки залучені кошти Державного фонду регіонального розвитку в розмірі 31,1 млн грн на реалізацію проєктів, які покращили транспортну інфраструктуру обласного центру. Це – капітальний ремонт дороги по провулку Об’їзному, вулицях Харківській, Степана Разіна, дороги від вулиці Степана Разіна до провулку Степового і до Далекосхідного кладовища та поточний ремонт вулиці Полтавської, від вулиці Васнєцова до площі Дружби народів.

З метою залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2020 році департаментом спільно з управлінням охорони здоров’я та управлінням освіти відпрацьовані та подані на конкурс три проєкти на придбання сучасного цифрового рентгенологічного комплексу для дитячої міської поліклініки № 1, проведення санації, капітальний ремонт, двох загальноосвітніх шкіл №№ 1 та 20.

За словами Маріанни Моркви, департаментом спільно з виконавчими органами міської ради та народними депутатами України проводиться робота щодо залучення субвенцій з державного бюджету. Так, у 2019 році субвенція з державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій склала 103,5 млн грн.

– Станом на 21 листопада 2019 року касові видатки по використанню субвенції становлять 42,2 млн грн, або 41% від загального обсягу фінансування. Основною причиною недовикористання субвенції є затримка оплати виконаних робіт органами казначейської служби по об’єктах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України. Відповідно до даного розпорядження, виділено 57,2 млн грн., – зазначила директор департаменту.

Крім того, зауважила Маріанна Морква, надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів. Один мільйон грн направлено на капітальний ремонт спортивної зали ліцею № 19 по вул. Волкова, 24. Вже освоєно 690,5 тисячі гривень.

– Кошти міського бюджету також є одним із джерел інвестицій. Департаментом розроблено та затверджено План перспективного розвитку міста Кропивницького на 2019-2021 роки, яким визначені найбільш вагомі проєкти розвитку, – повідомила посадовець. – Одним з таких об’єктів є реконструкція будівлі по вулиці Архітектора Паученка, 41/26 для створення центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс».

За словами керівника департаменту, на реалізацію даного проєкту також залучено державну Загальна сума використаних державних коштів за 2018-2019 роки склала 21 082,62 тис.грн.

– Другий об’єкт – реконструкція проїжджої частини вулиць Ельворті, Миколи Левитського – наша довгоочікувана «арка». Кошторисна вартість по даному об’єкту, з урахуванням додаткових робіт, що виникли в ході виконання комплексу будівельно-монтажних робіт, становила 67 763,7 тис.грн. Роботи повністю виконуються за рахунок коштів міського бюджету, – зауважила Маріанна Морква.

Ще одним проєктом, який профінансований за кошти міського бюджету, відповідно до Перспективного плану, є будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Генерала Жадова. Вартість проєкту становить 35 308,968 тис.грн, в тому числі за рахунок коштів міського бюджету – 32 076,228 тис.грн, пайової участі КП «Турбота» – 3 232,74 тис.грн.

Крім того, триває робота департаменту щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій та коштів міжнародної технічної допомоги. Співпраця з Північною екологічною фінансовою корпорацією «НЕФКО» щодо впровадження інвестпроєкту «Підвищення енергоефективності у навчальних закладах і системі вуличного освітлення в м. Кропивницькому» стала результатом проведеного форуму «TIME to INVEST». Загальний обсяг залучених кредитних ресурсів складає 15,0 млн грн на реалізацію двох проєктів. Це – модернізація системи зовнішнього освітлення міста та капітальний ремонт школи № 31, термомодернізація.

– В рамках отримання міжнародної технічної допомоги розпочато переговори з проєктом USAID щодо надання підтримки у проведенні паспортизації діючої системи теплопостачання міста з подальшою розробкою комплексної схеми теплопостачання. Загальна вартість робіт зі складання комплексної схеми теплопостачання попередньо визначена в розмірі 3,0 млн грн, з них 2,0 млн грн надійдуть до міста як грантові кошти, а 1,0 млн грн необхідно передбачити у міському бюджеті на 2020 рік, – підкреслила директор департаменту.

Читайте також