Кредитні кошти — на розвиток виробництва

Обсяги фінансування заходів, зорієнтованих на розвиток кіровоградських машинобудівних підприємств "Червона зірка" та "Гідросила АПМ", зафіксовано в Державній програмі активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України в кінці лютого.

Держава готова гарантувати надання заводу "Червона зірка" кредиту на технічне переозброєння виробництва машин для висівання зернових і просапних культур та створення сучасного ливарного виробництва. За інформацією генерального директора заводу Сергія Калапи, за ці кошти заплановано придбати новий фарбувальний комплекс, установки для лазерного розкрою металу, 15 обробних центрів з числовим програмним управлінням, зварювальних роботів та інше сучасне обладнання на 148 мільйонів гривень. Гарантії на сто з них, відповідно до програми, дасть держава.

Ефект, очікуваний від реалізація цього проекту, – створення нових робочих місць, заміщення імпорту в Україну сільськогосподарської техніки на 35 – 43 мільйонів доларів США на рік уже в 2013 – 2014 роках, збільшення річних надходжень до державного бюджету на 4 – 6 мільйонів гривень.

Ще на 15 мільйонів гривень кредитних коштів Кабмін запланував дати державні гарантії для заводу "Гідросила АПМ". Гроші буде використано на створення виробництва редукторів для автобетонозмішувачів потужністю 2000 вузлів на рік з подальшим нарощуванням обсягів виробництва. У результаті цього, згідно з даними Кабміну, буде створено 50 нових робочих місць, а бюджетні надходження зростуть на 2,2 мільйона гривень.

Державна програма активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки закріплює за сільськогосподарським машинобудуванням статус пріоритетної галузі, а також передбачає фінансову підтримку провідних підприємств українського сільгоспмашинобудування, серед яких, крім "Червоної зірки", – Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе, Херсонський машинобудівний завод та інші підприємства.

– 350 мільйонів гривень склав прогнозний обсяг фінансування часткової компенсації ставок за кредитами підприємств, взятими на технічне переозброєння, створення нових виробничих потужностей. Звичайно, мати право на компенсацію зможуть лише ті підприємства, які доведуть ефективність використання кредитів на етапі державного контролю. Тобто зможуть продемонструвати відповідність результатів модернізації або створення нових потужностей очікуванням, заявленим у бізнес-планах, стосовно зростання бюджетних відрахувань, створення робочих місць тощо, – сказав Сергій Калапа.

Загалом на модернізацію й технічне переоснащення підприємств сільськогосподарського машинобудування України на 2013 і 2014 роки передбачено фінансування в прогнозному обсязі 6,04 мільярда гривень. На виконання програм технічного забезпечення агропромислового комплексу у результаті реалізації української сільськогосподарської техніки в лізинг і компенсації аграріям кредитних ставок й вартості техніки – 2,8 мільярда гривень. Також Державна програма передбачає заходи, спрямовані на забезпечення машинобудівних підприємств, виробників техніки для агропромислового комплексу, кваліфікованими кадрами. Серед завдань, на виконання яких спрямовано ці заходи, – підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств українського сільгоспмашинобудування, заміщення імпортної техніки нашими аналогами, створення понад 16 тисяч нових робочих місць і зростання бюджетних надходжень.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги