На сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості запрацювала інтерактивна мапа вакансій. З її допомогою кожен користувач, який шукає роботу, може дистанційно (через електронні гаджети чи персональний комп’ютер) здійснювати пошук актуальних вакансій не лише у межах району чи області, а й в інших містах, які під’єднані до неї.
У вівторок в обласному центрі зайнятості відбулась презентація цієї карти.
За словами провідного фахівця з питань зайнятості відділу організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості Ірини Майстерюк, цей електронний додаток розробили для непрацюючих громадян, які шукають роботу.
– Даний проєкт – пілотний, і саме Кіровоградщина стала першою областю в Україні, де громадяни мають можливість скористатися цим нововведенням, – зазначила Ірина Майстерюк. – Будь-яка людина може зайти на сайт обласного центру зайнятості в рубрику «Громадянам» і знайти підрубрику «Інтерактивна мапа вакансій». На ній спеціальною позначкою позначено вільні вакансії. З допомогою пошукової стрічки можна отримати інформацію за різними критеріями: професія, посада, заробітна плата, місцезнаходження, вимоги до кандидата, розташування підприємства у мікрорайонах обласного центру, інших містах та районних центрах області, можна навіть прокласти маршрут до майбутнього місця роботи. Інформація оновлюється щодня.
За словами заступника директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдана Стояна, нині актуальні 2314 вакансій. Найбільший попит роботодавців – на кваліфікованих робітників (трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, водіїв, швачок, слюсарів-ремонтників, операторів заправних станцій, електрогазозварювальників, машиністів котелень, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та ін.).
Також потрібні працівники сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі, молодші медичні сестри, соціальні робітники, помічники вихователя).
Залишається високим попит на фахівців з досвідом роботи – спеціалістів державної служби, бухгалтерів, медичних сестер, вчителів, вихователів, державних виконавців, агрономів, економістів. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, сторожі, укладальники-пакувальники, двірники та комірники.
Загалом, за сприяння служби зайнятості у нинішньому році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості було працевлаштовано 11,9 тисячі безробітних громадян.
– Усі вакансії, позначені на мапі, – легальні, – підсумував Богдан Стоян. – Роботодавець подає відповідну форму звітності про те, що це робоче місце створене, воно є легальним і людина буде прийнята на роботу із зазначеною у додатку заробітною платою.