Коли загальна справа – на першому місці

Майдан і війна на Сході України, окрім прагнення до справедливості й боротьби за свободу, пробудили в людях приспану роками «стабільності» готовність до безоплатної допомоги тим, хто цю свободу для України виборює.
І таких людей, волонтерів, які хто у вільний від роботи час, а хто майже цілодобово, за винятком небагатьох годин на сон, добровільно допомагає військовим та переселенцям, — багато.
Чимало кропивничан тривалий час передавали для вояків та біженців зі сходу країни і Криму одяг, харчі, гроші, різноманітні речі, а зараз продовжують плести маскувальні сітки, готувати сухі борщі, в’язати светри і шкарпетки. Є серед наших волонтерів і такі, що не лише збирають для військових усе необхідне на передовій, а й відвозять їм зібране — часто при цьому ризикуючи життям, потрапляючи під обстріли росіян, найманців і сепаратистів. Часом початку створення розгалуженої системи допомоги армії можна назвати травень – червень 2014 року. Окремі волонтери об’єднувалися в групи, бо так легше було працювати. Поступово виокремилися лідери, які об’єднали навколо себе по декілька груп благодійників, що посприяло зміцненню їхніх контактів з державними органами й координації діяльності груп.
Основними напрямками волонтерського руху стали збирання для Української армії харчів, теплих речей та амуніції, необхідного військового обладнання, ліків і коштів; допомога пораненим, військовим госпіталям та лікарням, у яких медичну допомогу отримують поранені військовослужбовці; допомога переселенцям з Криму та інших окупованих територій (юридична, психологічна та гуманітарна).
А також пошук для переселенців житла та роботи, сприяння їхній адаптації на новому місці; допомога сім’ям учасників АТО (психологічна і гуманітарна); технічна допомога (відновлення старої, ремонт, удосконалення, бронювання нової і відремонтованої техніки); довезення зібраної допомоги до військових підрозділів, госпіталів, родин учасників АТО…
Ось лише деякі з волонтерських організацій, що виникли на початку волонтерського руху в місті: «Самооборона Майдана», «Армія SOS Кіровоград», «Українська варта», «Патріот Кіровоградщини», «Серця матерів Кіровоградщини», «Кіровоградський Євромайдан», «Центр медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС», «Спілка об’єднаних війною жінок», «Мобільна волонтерська група». Долучилися до волонтерського руху і благодійні фонди «Добротвір» і «Соломон», «Благодійний фонд підтримки українських військовослужбовців» при Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті, обласна організація Товариства Червоного Хреста України, сільгоспвиробники області, багато підприємців і людей інших професій.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги