Казкова країна Галини Шулакової

До Міжнародного дня дитячої книги



Саме з дитинством, щасливою і безтурботною порою в житті кожного з нас пов’язані казкові історії, сповнені див і чарівних пригод. Ось і художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна пропонує здійснити своєрідну подорож у «Дитинства казкову країну» – таку назву має персональна виставка творів книжкової графіки Галини Шулакової.

Віртуальний вернісаж на музейному вебсайті презентований 2 квітня, і це не випадково. Щороку в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято встановлене з ініціативи Міжнародної ради дитячої книги в 1967 році з метою популяризації надзвичайно важливої ролі дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального світогляду підростаючого покоління. У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять своєрідне випробування на подальше життя.



Галину Шулакову в Кропивницькому добре знають, особливо в галузі культури, адже вона багато років працювала тоді ще у відділі культури і туризму міської ради, а до того – у художній школі імені О.Осмьоркіна, де навчалася її дочка Настя. До речі, живописний портрет маленької дівчинки Насті з величезними білими бантами, виконаний викладачкою школи, талановитою художницею Любов’ю Кир’яновою, Галина Сергіївна передала в минулому році до музейної колекції, про писала «Вечірня газета».



І хоча нині Галина Шулакова мешкає в Києві, зв’язки зі своїм рідним містом, в якому народилася і де отримала перші уроки малювання в студії образотворчого мистецтва палацу піонерів, продовжує підтримувати, особливо мистецькі. Маючи фах режисера народного театру, здобутого в 1977 році в Олександрійському училищі культури, який зараз іменується фаховим коледжем культури і мистецтв, Галина Сергіївна все ж більше захоплюється образотворчістю, та ще й з поетичним присмаком. Бо свої художні композиції, які створює кольоровими олівцями, фломастерами або з допомогою програм комп’ютерної графіки, доповнює авторськими віршованими строфами, які стають невід’ємною їх складовою:

«Мені наснилась вночі
Дитинства казкова країна
Зелений садок, хатина…»

Саме в такому форматі й бачили малюнки Галини Шулакової та її дочки Анастасії, випускниці факультету іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, на родинних виставках - «Роздуми та фантазії» в дитячій художній школі імені О.О.Осмьоркіна у 2006 році та «Весняна мозаїка Галини та Анастасії Шулакових» до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва в музеї О.Осмьоркіна в 2008-му. Звичайна річ, що творчі роботи талановитих мисткинь є в численних приватних колекціях в Україні та за кордоном, адже в них стільки позитиву, оптимізму і приємних спогадів про дитинство.



Тож експозицію нової виставки і складають унікальні твори, які презентують художні та літературні грані мистецької діяльності Галини Шулакової. Це – авторські ілюстровані збірки поезій для дітей: «Поправляет сон подушку», «Дитинства казкова країна», «Вірші для малят про птахів та звірят», «Кольорові місяці» та ілюстрації до вірша відомого українського письменника, поета і перекладача, члена Спілки письменників СРСР, уродженця Донеччини Грицька Бойка «Вереда». Координатором проєкту цих друкованих видань є Анастасія Шулакова, а дизайн і верстку виконала Наталія Горелікова-Учак.

Гортаючи сторінки барвистих книжечок, ще більше переконуєшся, що авторські ілюстрації Галини Шулакової – це дивовижний світ, наповнений добром і світлом, радістю і щастям, який дарує дітям не лише гарний настрій, а й знання. Її малюнки є яскравою візуалізацією змісту поетичних мініатюр, вони допомагають малечі пізнавати довкілля, природу, цікаві відомості про життя на Землі, а ще дотепно, з гумором відображають різні вади дитячого характеру, які частенько проявляються і в дорослих.

Колоритні композиції означені простотою і чіткістю зображення, де головні персонажі знаходяться в центрі, а їх образи емоційні та динамічні. Сюжетні картинки виконані в реалістичній манері, зрозумілій для дітей. Герої художніх і віршованих творів Галини Шулакової, віддзеркалюючи наше сьогодення, мотивують читачів до роздумів і фантазій, пропонують відволіктись від гаджетів і взяти до рук книгу.

Підготувала Віта ЧЕРНОВА,
директор художньо-меморіального
музею О.О.Осмьоркіна



Читайте також