Результатам діяльності центрів зайнятості області за 2018 рік та визначенню пріоритетних завдань на 2019 рок була присвячена прес-конференція в Кіровоградському обласному центрі зайнятості.
Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян розповів про запровадження нових форм роботи та сучасних сервісів державної служби зайнятості, реформування центрів зайнятості, кількість працевлаштованих у 2018 році мешканців Кіровоградщини та актуальні на ринку праці області професії.
Також у заході взяли участь голова обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців «Співробітництво» Сергій Бедзай та юрист кропивницького офісу ГО «Десяте квітня» Володимир Кудря.
– Однією з новацій 2019-го стане впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників, – зазначив Богдан Стоян. – Держава розуміє, що певна частина громадян потребує роботи, але активно її не шукає. Ми допомагатимемо безробітним у цьому. Кар’єрний радник – особа, яка надаватиме послуги з пошуку роботи та буде активно задіяний у процесах професійної орієнтації безробітних. Кар’єрний радник складатиме індивідуальний план, визначатиме категорії громадян залежно від ступеня мотивації до праці. Спеціаліст допоможе отримати максимальний пакет послуг, який сприятиме швидшому працевлаштуванню. Служба зайнятості переходить від працевлаштування до сприяння побудові кар’єри шукача роботи та подальшої його підтримки. Ми навчимо людину писати резюме та допоможемо його розіслати. Ті, хто отримає роботу, будуть і надалі інформувати нас про те, чи підійшла їм запропонована посада, чи виникли проблеми при працевлаштуванні.
За словами Сергія Бедзая, сьогодні на ринку праці в нашій області є постійний попит на працівників сфери торгівлі та послуг, робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин та кваліфікованих робітників з інструментом. Станом на перше лютого 2019 року в центрах зайнятості області зареєстровано майже 17,1 тисячі безробітних громадян. У середньому на одну вакансію претендують вісім осіб. При цьому, за останніми даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком від 17 до 70 років у Кіровоградській області зменшився з 12,3 відсотка (січень – вересень 2017 року) до 11,5 відсотка (січень – вересень 2018 року).
Сергій Бедзай доволі детально зупинився на діяльності Кіровоградського обласного координаційного комітету, який створений для координації взаємодії роботодавців, профспілок та органів державного управління при вирішенні питань зайнятості мешканців області та озвучив плани комітету на цей рік.
А от Володимир Кудря розповів про проблеми внутрішньо переміщених осіб, яких зараз в області понад 6 600. Його інформація стосувалась правової допомоги та інформаційно-просвітницької діяльності для переселенців, які проживають на Кіровоградщині. Ці люди в основному потерпають через невиплату пенсій, відсутність житла, проблеми із працевлаштуванням, відсутність юридичної допомоги. Наприклад, у минулому році за допомогою громадських активістів вдалося виграти у судах 21 справу щодо забезпечення громадян пенсіями. Але вже за січень цього року до ГО «Десяте квітня» надійшло 10 звернень з аналогічної тематики.