Зимові шкільні канікули для кіровоградських школярів розпочнуться 29 грудня і триватимуть два тижні. Виняток становитиме лише педагогічний ліцей при КДПУ ім. В. Винниченка, який працюватиме за графіком роботи цього вищого навчального закладу. Зимові вакації для ліцеїстів триватимуть до 12 лютого.
Про це розповіла начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко на прес-конференції у вівторок, а також повідомила, що весняні канікули у школах триватимуть не тиждень, а цілих три. Пов’язано це з необхідністю економії енергоресурсів: опалювати приміщення навчальних закладів заплановано завершити на початку весняних канікул. Однак подовження весняних канікул на рівні опанування дітьми шкільної програми не відіб’ється, бо учні в першому семестрі навчалися один додатковий день щотижня.
Розповіла очільниця освітньої міської галузі і про перебіг зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року та зміни в ньому. Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться 5 січня і триватиме до 20 лютого. Перший тест основної сесії (з української мови і літератури) абітурієнти складатимуть 24 квітня. Далі тестування відбуватимуться в такі дні: 3 червня – французька мова, 5 червня – німецька мова, 8 червня – іспанська мова, 10 червня – англійська мова, 12 червня – математика, 15 червня – російська мова, 17 червня – біологія, 19 червня – історія України, 22 червня – фізика, 24 червня – географія, 26 червня – хімія. Кожен зареєстрований учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як з чотирьох навчальних предметів.
Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури відбудеться до 15 травня. Оголошення результатів осіб, які проходили ЗНО під час основної сесії, – від 16 червня до 8 липня. Розгляд апеляційних заяв щодо результатів ЗНО – з 20 червня.
Пробне тестування заплановано провести 21 та 28 березня. Начальник міського управління освіти відзначила, що за результатами реєстрації на пробне тестування 56 відсотків кіровоградських випускників обрали українську мову і літературу, 17 відсотків – математику, 10 відсотікв – історію України і 8 відсотків – англійську мову.
Особливістю ЗНО наступного року, звернула увагу Лариса Костенко, є те, що результати оцінювання знань з української мови та літератури, отримані під час ЗНО, будуть одночасно і оцінкою державної підсумкової атестації з української мови. Крім того, майбутні абітурієнти самі зможуть визначити, який з двох рівнів складності тестів обрати (це стосується таких предметів: українська мова і література та математика). Від цього залежатиме і перелік ВНЗ, куди вони потім матимуть змогу вступити. До того ж при вступі до вишів дійсними будуть лише сертифікати ЗНО 2015 року. Ще одним нововведенням цьогорічного тестування стане відміна мінімальної кількості балів за предмет (124 бали), аби із цим результатом можна було претендувати на ступ до вищого навчального закладу. Замість цього введено критерії "склав" та "не склав".
Юрій ЛІСНИЧЕНКО