КІРОВОГРАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ ПОПОВНЮЄТЬСЯ, ТА НЕ ЗА РАХУНОК ЗЕМЕЛЬНИХ ПОДАТКІВ

В.о. начальника управління житлово-комунального господарства Вікторія Касьянова винесла на розгляд депутатів зміни до програми розвитку житлово-комунального господарства міста. До речі, саме на цьому сесійному засіданні депутати нарешті звільнили з посади колишнього начальника цього управління Наталію Чебаник, але ні Вікторію Касьянову, ні в.о. заступника міського голови Олега Берднікова — не затвердили. Причина — судовий позов від Вадима Волканова, який знову прагне відновитися на роботі — на посаді, яку нині займає Олег Бердніков.

Так за рахунок перевиконання надходжень по транспортному збору збільшено фінансування дорожнього господарства на 129 тисяч гривень. Також збільшено фінансування спецкомбінату та дорожньо-експлуатаційного управління. 10 тисяч гривень в рахунок боргів минулих років отримало і підприємство “Кіровоградтепло”.

Знову ж таки не пощастило протестам прокурора на деякі рішення міської ради. Позиція депутатського корпусу трохи дивує: протести не відхилили й не задовольнили. Їм тепер пряма дорога — до суду для визначення законності прийнятих рішень.

Виконавчий комітет міської ради вийшов з ініціативою до депутатського корпусу щодо підтримки рішення про створення при управлінні економіки окремого відділу, який би займався питаннями тарифної політики та ціноутворення. Депутати погодилися з такою пропозицією і задовольнили її. Також створили нове підприємство “Кіровоград-Універсам” замість колишнього ДЕУ. Повернута до комунальної власності і будівля, в якій розташувався Кіровський райвиконком. До цього часу вона знаходилась у власності МВС. Тепер Кіровський виконком має місце постійної прописки.

Також депутати нарешті виділили земельну ділянку під будівництво сметтєпереробного заводу. З ініціативою щодо його будівництва звернулись до міської ради чеські інвестори. Тож тепер, будемо сподіватись, проблема сміттєзвалища буде вирішена, хоча, зрозуміло, це справа не одного дня, а може навіть і не одного року. Але початок справи покладено.

Окрему дискусію викликало і питання нестачі коштів у міському бюджеті на виплату матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам. Уже зараз ліміти на такі виплати перевищені на 125 тисяч гривень. Ще не отримали довгоочікуваної допомоги ті кіровоградці, що подавали заяви у квітні цього року. Коштів катастрофічно не вистачає.

— Тому ми маємо виробити чіткі правила нарахування таких допомог, — зазначив секретар міської ради Микола Цуканов. — Коли і в яких випадках з міського бюджету маємо виплачувати матеріальну допомогу. Щодня ми отримуємо 15-20 заяв, але, зрозуміло, що всім допомогти — ніякого бюджету не вистачить.

Депутати були одностайні у своєму рішенні — виплату матеріальної допомоги не призупиняти, а наприкінці року відкоригувати бюджет так, щоб заборгованості по виплатах не було.

А наприкінці сесійного засідання міський голова Микола Чигрін уже вкотре наголосив на важливості вирішення земельних питань. Як спрацює узгоджувальна комісія?

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також