Кіровоградці нинішньої ночі мали змогу подивитися рідкісне природне явище - повне місячне затемнення. Темно-червоний диск Місяця спостерігали мільйони людей Європи, Африки, Центральної Азії, Австралії та Латинської Америки.
У ніч на четвер, 16 червня, було відзначено перше повне місячне затемнення 2011 року - небесне тіло цілком увійшло в тінь Землі. Місяць під час затемнення, втім, не зникає з виду повністю, а лише забарвлюється незвичайним кольором. Нинішнє затемнення також стало рекордним, найдовшим за майже 11 років - Місяць був повністю закритий тінню близько 100 хвилин.
У Європі спостерігачам не вдалося подивитися на затемнення з самого початку, тому що Місяць ще не встиг піднятися з-за обрію. А от у Східній Азії, Австралії та Нової Зеландії люди, навпаки, пропустили завершальну стадію затемнення, оскільки Місяць вже зник за горизонтом.
У хвилини затемнення сонячні промені як би огинають Землю, і Місяць в їх світлі набуває нового відтінку. Він стає червоним або мідним.
Кіровоградцям які спостерігали затемнення пощастило з погодою. Після декількох дощових днів небо було безхмарним і це природне явище можна було спостерігати без перешкод.
Тим із кіровоградців, хто пропустив нинішнє затемнення Місяця, залишається лише втішатися тим, що вже 10 грудня можна буде помилуватися наступним повним місячним затемненням.