Судячи з усього, ця жінка, 38-річна жителька Кіровограда, вирішивши торгувати речами, яких не мала, й сама не припускала, наскільки це вигідна справа. Протягом трьох місяців вона отримала кілька десятків тисяч гривень.
Дурила людей Вікторія В. з використанням новітніх технологій. Зареєструвавшись наприкінці вересня минулого року на інтернет-аукціоні Aukro.ua, вона виставила на продаж кілька шуб та жилетів з хутра чорнобурої лисиці, шиншили, песця та рекса (є така порода кролів). Оскільки цього добра у Вікторії не було, вона проілюструвала лоти фотознімками, "скачаними" з інтернету.
У жовтні Вікторія отримала електронного листа від жительки Івано-Франківська Ольги Ф. Тій для повного щастя не вистачало жилета з чорнобурки – саме такого, як пропонувала користувачам сайту Aukro.ua Вікторія В. Та й ціна на нього була приваблива – всього-на-всього 1800 гривень! Вікторія відповіла їй, що вишле жилетку одразу після того, як отримає гроші. Ще й 20 гривень додатково попросила – на пересилку. І вказала номер свого банківського рахунку. Наступного ж дня Ольга Ф. переказала їй 1820 гривень. А через тиждень отримала жадану бандероль. Розкривши пакунок, жінка заплакала – там була засмальцьована жилетка із хутра ссавця зовсім іншого виду. Здається, то був виріб із шкури, як казав герой Володимира Войновича, "кошки средней пушистости"…
Тієї ж осені серед відвідувачів сайту Aukro.ua знайшлася Марія П., жителька Ужгорода, яку зацікавила шуба з хутра шиншили за 3500 гривень. Щоб ніхто не випередив її, закарпатська модниця одразу написала кіровоградці Вікторії (то було її оголошення), що готова купити цю річ. А наступного дня й аванс – 1750 гривень – переказала на її рахунок. Тільки от не отримала нічого – ні шиншилової шуби, ні жилетки зі штучного чебурашки.
Та про це нічого не знала харків’янка Галина М. Вона спокусилася шиншиловою шубою вартістю 4000 гривень, виставленою на продаж Вікторією з Кіровограда. Не зупинило Галину й те, що кіровоградка зажадала всю суму наперед. Харків’янка виконала цю вимогу, посилки ж так і не дочекалася.
Порівняно з нею дещо пощастило Ірині С. із Канева, теж завсідниці Aukro.ua, яка домовилася із Вікторією, що купить у неї шубу із чорнобурки з капюшоном вартістю 10500 гривень. Щоправда, шуби Ірина не отримала (замість неї Вікторія вислала бувалу в бувальцях куртку з хутра невідомого звіра), але й всю суму наперед не заплатила, а лише дві тисячі авансом.
Протягом жовтня – грудня отак шахраювала Вікторія В. За цей час довірливі користувачки інтернету переказали їй понад 27 тисяч гривень. Словом, життя Вікторії Миколаївни налагоджувалося. Та одного зимового дня до неї додому завітали працівники міліції і порадили зізнаватися. Вікторія не стала заперечувати, що винна.
Поставши перед судом, вона пояснила своє дурисвітство тим, що, мовляв, дуже бідувала.
Вікторії Миколаївні призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки. Та, згідно із цим же вироком, до в’язниці вона потрапить, якщо утне щось кримінальне протягом найближчих трьох років. Також засуджену зобов’язали повернути потерпілим модницям кошти, які видурила в них, та заплатити кожній з них по дві тисячі гривень за моральні страждання (це ж великий шок – не отримати омріяної шуби чи отримати замість неї жалюгідну жилетку!).
До цього варто додати ось що. Усі жінки, які фігурують у цій кримінальній справі, звернулися до місцевих органів міліції одразу після того, як зрозуміли, що їх ошукано. Тобто заяви на Вікторію В. почали надходити у жовтні минулого року. Але правоохоронна машина виявилася настільки неповороткою, що кіровоградські міліціонери дізналися про існування такої собі Вікторії В., яка шахраює через інтернет, аж у січні 2012-го. Тому-то їй і вдалося заволодіти такою великою сумою.