Наприкінці листопада мешканцям обласного центру випаде унікальна нагода – у прямому ефірі телеканалу "Кіровоград" кожен бажаючий зможе віддати свій голос за когось із видатних земляків, чий внесок в історію міста видався йому найбільш вагомим. Уперше за всю історію незалежності держави в регіоні стартував проект "Великі кіровоградці".
Те, що місто із населенням майже у чверть мільйона осіб сьогодні і в кілька тисяч чоловік – століття тому дало області, Україні та світові чимало яскравих особистостей, ніхто не заперечує. Однак, хто ці надзвичайно обдаровані люди, знають не всі. Наприклад, мало кому відомо, що виходець з Кіровограда Ігор Тамм свого часу здобув Нобелівську премію з фізики чи те, що тут колись працював Дмитро Остен-Сакен, завдяки якому у місті з’явилися бруківка та великий міст через Інгул, або що у 1849 році брат Федора Достоєвського Андрій був призначений на посаду архітектора Єлисаветграда, що письменник Микола Куліш на початку 20 століття у Зінов’євську редагував газету "Червоний Шлях"…
Зрозуміло, цей перелік можна продовжувати до безконечності і стільки ж сперечатися, чий же насправді внесок у розвиток обласного центру був вагомішим. Однак автори проекту пішли далі й залучили до його реалізації учасників "Статського радника". Кожному конкурсантові у рамках одного з квестів доведеться виступити так званим адвокатом найбільш популярних постатей і переконати мешканців Кіровограда та області в їхній унікальності.
Ініціатор проекту "Великі кіровоградці" голова облдержадміністрації Сергій Ларін переконаний, що через відродження історії можна дати поштовх новому розвитку Кіровограда і регіону.
– У рамках ініціативи "Історія рідного краю" ми започаткували проект "Великі кіровоградці". Впевнений, він стане не тільки відправною точкою для визначення місця й ролі видатних громадських діячів, військових, художників, архітекторів, учених, спортсменів в історії Кіровограда, а й початком нової промо-акції обласного центру, – сказав голова ОДА, наголосивши, що півроку тому Кіровоград прогримів на всю Україну як танцювальна столиця, а тепер про місто дізнаються як про колиску наукової та творчої еліти.
Водночас перший заступник голови облради Олександр Шаталов каже, що проект "Великі кіровоградці" можна розглядати також як одну зі складових концепції креативного міста. Адже, на його думку, в основі відбудови економіки якраз і лежить самобутність територій.
– Історія Кіровограда дуже багата і різнопланова. І вагоме місце в ній займають ті, хто її творив. Сьогодні багатьма кіровоградцями захоплюється світ, у значній кількості країн вони стали справжніми брендами. Тепер наше завдання полягає в тому, щоб зробити усе можливе, аби ці бренди чітко асоціювалися з Кіровоградом, – зауважив Олександр Шаталов.
Проект "Великі кіровоградці" триватиме до 26 листопада. Саме на цей день запланований прямий ефір, під час якого відбудеться фінальне голосування, і обласний центр здобуде свій новий "іменний" бренд.