У цілому місто готове до початку опалювального сезону. І, як зазначив Валерій Челядінов, він може розпочатись вже з першого жовтня, якщо температура повітря протягом кількох днів буде низькою. Першими тепло отримають дошкільні навчальні заклади, школи, лікарні та інші об’єкти соціальної сфери. Виняток становить кілька закладів, де зараз повним ходом тривають ремонти опалювальних мереж. Але міська влада поставила перед ремонтниками завдання закінчити їх протягом тижня.
А от у підготовці житлового фонду – не без проблем. Зокрема, є будинки, які повністю від’єднані від централізованого теплозабезпечення. Це багатоповерхівки по проспекту Університетському, 21, вулицях Севастопольській, 9, Червонозорівській, 15, Героїв Сталінграда, 8 та 12. У будинку по вулиці Кропивницького, 8 з 200 квартир вже три роки не мають опалення 77 помешкань. Мешканці вищезазначених будинків давно вирішують проблему з опаленням самотужки, встановлюючи прилади індивідуального опалення. А от про тих, хто не має на це фінансової можливості, потурбуватись повинна міська влада. Зараз це питання – на порядку денному, і керівники житлово-комунальних підприємств, що обслуговують внутрішньобудинкові мережі, ДП «Кіровоградтепло», міської ТЕЦ та КП «Теплоенергетик» отримали доручення терміново його вирішити.
Виникають проблеми з готовністю внутрішніх мереж у будинках, мешканці яких створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Поки ще є час, потрібно довести до відома керівників ОСББ необхідність невідкладно підготувати паспорти готовності будинків до опалювального сезону та подати їх до обласної житлово-комунальної інспекції, теплових підприємств тощо.
За підсумками наради було поставлене завдання перед керівниками всіх структурних підрозділів житлово-комунального господарства, теплогенеруючих та комунальних підприємств завершити всі ремонтні роботи, розрахуватись із наявними боргами за газ та забезпечити стовідсоткову готовність міста до опалювального сезону вже до першого жовтня.