У Кропивницькому, у відділі мистецтв обласної бібліотеки імені Д. Чижевського, стартував фестиваль печворку «Клаптикова мозаїка». Діють відразу три виставки клаптикового шиття – сумок, картин, а також ковдр та панно.
Цей вид мистецтва походить зі Стародавнього Єгипту. Єгипетські жінки проводили своє дозвілля за створенням чудових полотен. Також цим видом рукоділля займалися свого часу індуски.
У 16 столітті в Англію масово завозили різнокольорові матеріали. Обрізки після пошиття одягу не викидалися. Мудрі домогосподарки льон і шерсть декорували великими шматками клаптиків, а маленькі обрізки зшивали, створюючи аплікативне полотно. В Англії печворк став дуже популярним.
В Америці цей вид мистецтва з’явився пізніше. Тут народилася знаменита ковдра «кілт». Пізніше так почали називати всі вироби, виконані в клаптиковій техніці. Згодом печворк стає американським народним видом мистецтва і набирає популярності в усьому світі.
Варто зауважити також, що печворк – мистецтво не для ледачих. Важливо мати велике терпіння, акуратність і почуття кольору.
Ось такі – творчі, неледачі й талановиті люди представили на фестивалі свої роботи. Це вже четвертий фестиваль печворку, який проводить організація-сайт «Дублірин». Вперше в 2009 році він проходив у Ризі, вдруге, у 2011 році, – в Севастополі, четвертий, у 2013 році, – у Києві. І ось тепер – Кропивницький.
Свої роботи представили майстрині із Кропивницького, Львова, Ужгорода, Дніпра, Одеси, Кременчука, Світловодська, Києва, Черкас, Харкова і навіть Дрездена. Всього – близько ста робіт від 32 авторів.
Як вже згадувалося вище, діють три виставки. Перша – «Торба до торби», де представлено, сумки, рюкзаки, косметички, гаманці, чохли для планшетів, обкладинки для блокнотів. За словами голови місцевої студії клапткарства Ірини Кудревич, всі вироби можна придбати, але після закриття виставки, тобто після сьомого квітня. Вартість ексклюзивних торб – від ста до тисячі гривень.
Друга виставка – «Степові квітки», яку підготували учні студії клаптикарства Ірини Кудревич. Тут і ковдри, і настінні панно. Аби зробити таку річ, потрібно просидіти за роботою не один місяць.
На третій виставці – клаптикові картини у техніці арт-квілт. Їх автор – кропивничанка Людмила Кривенко. Навіть коли стоїш від картини за метр, здається, що написана вона фарбою. А насправді це малюсінькі клаптики тканини. Людмила Іванівна займається «малюванням» картин із тканини вже більше десяти років. Є учасником європейських виставок. Майстриня залюбки ділиться секретами техніки. Спочатку картина викладається із шматочків, а потім накривається сіткою. Після цього починається зшивання. Для того, щоб зробити картину об’ємною, Людмила Іванівна в окремих місцях її простьобує – так з’являються тіні, структура. А пелюстки квітів для реалістичності зшиває з кількох клаптиків.
Вхід на виставку – вільний.