Гуманітаріям відпочивати не доводиться

Що зроблено з початку року в гуманітарній сфері Кіровограда, які соціальні проекти має намір реалізувати міська влада найближчим часом – про це йшлося на вівторковій прес-конференції, під час якої із журналістами спілкувалися заступник міського голови Лариса Андреєва, яка курирує гуманітарну галузь, а також начальники управлінь та відділів міської ради, що опікуються медициною, освітою, спортом, молодіжними проблемами, займаються соціальною підтримкою населення.

Так, учасники прес-конференції нагадали, що в квітні 2011 року в Кіровограді стартувала медико-соціальна акція «Здорові жителі – здорове місто» у рамках програми «Центральний регіон-2015». В ході акції бригади медиків оглянули безкоштовно близько 4 тисяч жителів міста. У частини мешканців на ранніх стадіях виявлено серйозні захворювання,а значить, лікування буде ефективним. Закуплено за кошти міського бюджету обладнання на 400 тисяч гривень для лікувально-профілактичних закладів міста, придбано санітарний автомобіль для станції швидкої медичної допомоги. За словами Лариси Андреєвої, незабаром місто також має отримати реанімобіль та два рентгенапарати, що будуть куплені за кошти державного бюджету. Великий обсяг робіт виконаний в освітянській галузі – введено в дію корпус ЗОШ №2, відремонтовані покрівлі, поліпшено матеріально-технічну базу харчоблоків ряду шкіл, відкрито два інклюзивних класи в ЗОШ №35, додаткові групи в двох дитячих садках й таке інше. Для розвитку туристичної галузі розроблено проект туристичної карти міста. Центральна міська бібліотека та три її філії стали переможцями Всеукраїнського конкурсу з організації бібліотечних послуг, завдяки чому вони найближчим часом отримають 15 комп’ютерів, принтери, сканери, а їх відвідувачі матимуть вільний доступ до Інтернету. Є позитивні зрушення в сімейній та молодіжній політиці – вперше при виконкомі міської ради створено молодіжну раду, проведено перший міський молодіжний форум, відкрито другий в місті експериментальний будинок інтернатного типу «Наш дім-2». Ремонтуються приміщення дитячо-спортивних шкіл, відкриваються нові дитячі та спортивні майданчики. Вперше за останні десять років улітку 2011 року оздоровлено 35 відсотків дітей (для порівняння: у 2010 році цей показник становив вісім відсотків).

Серед проектів, що реалізовуватимуться найближчим часом, Лариса Андреєва назвала відкриття реабілітаційного центру для дітей з тяжкими вадами психофізичного розвитку. Відкрити його планується уже до кінця нинішнього року. Наша газета вже повідомляла про те, що з проханням відкрити такий центр для соціальної адаптації дітей-інвалідів до міської влади звернулися їхні батьки. Було визначено й приміщення, де можна було б його розмістити – один із місцевих дитячих садків у «спальному» мікрорайоні. Була проведена роз’яснювальна робота з батьками дітей, що виховуються в цьому дошкільному закладі, однак поки що погодилася на відкриття центру лише половина із них. Це, до речі, вже другий випадок, коли жителі Кіровограда демонструють своє небажання сприймати чужий біль, як свій, і на перше місце ставлять власні інтереси (подібне було і в школі №35, де врешті-решт питання інклюзивної освіти було вирішене). Тож зараз міська влада розглядає можливість розміщення центру в приміщенні початкової школи №13. Так само не бажають кіровоградці й сусідства з притулком для бездомних людей. За словами Лариси Миколаївни, в Кіровограді існує нагальна потреба в такому закладі, адже безпритульних – доволі багато, взимку чимало з них гине, хтось шукає прихистку в лікувальних закладах (наприклад, торік у центральній міській лікарні перезимували 57 чоловік без постійного місця проживання). Міська влада працює над питанням створення притулку, розроблено його штатний розпис, визначено основні напрямки його роботи, однак проблема, знову ж таки, полягає у приміщенні. Притулок хотіли розмістити в будівлі на вулиці Радянській, яку орендувала одна громадська організація і яка мала величезні борги з плати за оренду. Однак проти виступили й сама організація, і жителі будинків, що поряд, тож довелося шукати інше приміщення.

Тривають пошуки й місця для облаштування майданчика для скейтбордирстів. За словами начальника відділу фізкультури та спорту, як тільки в квітні вони почали кататися на площі перед будівлею міської ради, міський голова Олександр Саінсус дав доручення знайти для них інше, більш зручне місце – щоб і людям не заважали, і площу не розбивали, самі займалися цим видом спорту в безпечних умовах. Кілька варіантів скейтбордистам уже пропонували, поки що на жодну пропозицію вони не пристали. Але в будь-якому випадку питання буде вирішене. Правда, доведеться спочатку віднайти на це кошти або підшукати спонсорів, адже облаштування майданчика для скейтборду обійдеться у 300-400 тисяч гривень. Також для скейтбордистів обіцяють знайти інструктора, який би з ними постійно займався.

Читайте також