І гроші заробили, і друзів знайшли

Передостанній день роботи першої групи дітей, задіяних у громадських роботах з благоустрою Кіровограда, був особливим – відзначити юних кіровоградців прийшли працівники комунального підприємства “Кіровоградблагоустрій”. Дитячий загін саме трудився у парку імені Пушкіна, а до цього достойно зарекомендував себе на прибиранні набережної Інгулу, меморіального комплексу “Фортечні вали”, парків та скверів.

Педагоги-організатори дитячо-юнацьких клубів міста Тетяна Діордієва та Ганна Клименко не нахваляться своїми підопічними:

– Діти з різних шкіл міста, але за період спільної роботи згуртувались у дружний колектив. Вже не перший рік ми працюємо під егідою КП “Кіровоградблагоустрій”. Нам дають фронт робіт, діти працюють чотири години на день з перервами на відпочинок. Трудяться відмінно.

Спеціаліст відділу сім’ї та молоді міської ради Світлана Бебко розповіла, що бажаючих попрацювати дуже багато. Але у зв’язку із обмеженим фінансуванням (з міського бюджету виділено 50 тисяч гривень, підтримки з обласного немає) було вирішено формувати групи по 30 чоловік, які працюватимуть протягом двох тижнів. Кожна дитина заробляє в день 26 гривень.

Не нахваляться юними працівниками головний агроном Валентина Цюпка та начальник дільниці Альона Ворона КП “Кіровоградблагоустрій”. Прийшли з квітами та грамотами, щоб від імені трудового колективу цього підприємства привітати підлітків з початком трудових відносин, адже всі діти числяться працівниками їхнього підприємства і по завершенні трудової зміни отримають трудові книжки.

– У 2014 році ми виписали 92 трудові книжки дітям, а в цьому році за червень – 29, – розповідає інженер з техніки безпеки Раїса Качаненко. – І це лише початок, адже з першого липня працюватимуть вже інші бажаючі. Деякі діти задіяні у громадських роботах не перший рік. Тому вони вже відразу приходять до нас з трудовими документами.

Працівниці комунального підприємства побажали юним трудівникам веселих канікул, успішного трудового шляху та вручили грамоти Роману Панченку, Єгору Грицюку, Віктору Щоголєву, Валерії Поповій.

У кожного з дітей є своя мрія для досягнення якої потрібні гроші. Тож можливість їх заробити самостійно, не випрошуючи у батьків, – то великий стимул і свідчення дорослого, свідомого світосприйняття.

Ось учень гімназії №9 Єгор Грицюк захоплюється музикою та збирає гроші для придбання ударної установки. Хлопець дуже задоволений тим, що йому вдалось не лише поповнити власну копилку, а й знайти нових друзів. А вихованці дитячого будинку “Наш дім”, учні шкіл №№ 20 та 34 Віктор Щоголєв та Дмитро Воробйов, мріють заробити грошей і придбати камуфляжні штани “яструб”. Вони захоплюються стилем-"мілітарі" і в старшому віці хочуть відвідувати військово-патріотичні клуби. Учениця ЗОШ №18 Валерія Попова вирішила зароблені кошти витратити на свого однорічного братика Іллюшу – купить йому іграшку.

Ці діти зробили перший крок у доросле життя, і воно обов’язково має бути щасливим.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також