Перше засідання госпітальної ради Кропивницького госпітального округу, відбулося минулого тижня на базі пологового будинку №1 з функціями перинатального центру другого рівня надання медичних послуг.
Участь у ньому взяли представники влади та закладів охорони здоров’я районів області, які увійшли до цього округу, – Кіровоградського, Знам’янського, Олександрівського, Новомиргородського, Компаніївського, Долинського, Бобринецького, Устинівського, Новгородківського і обласного центру.
Напередодні всі зацікавлені особи мали змогу ознайомитись із лікувальними закладами комунальної власності Кропивницького, де у майбутньому будуть обслуговуватись мешканці вищезазначених районів. Також вони побували в опорних лікувальних закладах Знам’янки, Олександрівки, Новомиргорода, Компаніївки, Долинської, Бобринця, Устинівки, Новгородки і Кропивницького. В обласному центрі представники районів відвідали дитяче інфекційне відділення міської лікарні № 1, гемодіалізне відділення міської лікарні № 2 ім. святої Анни, лікарню швидкої медичної допомоги та міський перинатальний центр ІІ рівня.
На першому засіданні госпітальної ради Кропивницького округу були розглянуті питання формування завдань госпітального округу та план його розвитку. Також було обрано керівництво округу та затверджено склад ради. Головою госпітальної ради одноголосно обрано начальника управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксану Макарук, заступником голови – головного лікаря Бобринецької центральної районної лікарні Ларису Семенюк, секретарем ради – заступника керівника апарату Кіровоградської райдержадміністрації Ольгу Швець.
– Кожного року відбуватиметься ротація керівництва госпітальної ради, тому представники всіх районів долучаться до роботи у керівному органі, – повідомив начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко.
А міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який також взяв участь у засіданні госпітальної ради, зазначив:
– Упродовж двох років пріоритетом у діяльності міської влади була і залишиться надалі медицина. У цьому році здійснено справжній прорив у медичному просторі Кропивницького. До Дня міста ми відкрили три сучасних медичних центри: перинатальний ІІ рівня, інсультний та довгоочікуваний гемодіалізний, а також оновлену амбулаторію сімейної медицини на вулиці Генерала Жадова. Продовжуємо ремонт рентгенологічного відділення у центральній міській лікарні, що на Фортечних валах, і вже придбали цифровий рентген-апарат. Це дуже вагомі кроки, але я розумію, що цього замало. 11 територій округу – це майже половина населення області. Нам необхідно створити таку комунікацію між районами і містами, між закладами охорони здоров’я, щоб людям було якомога комфортніше отримувати медичну допомогу. Буде непросто, і саме на госпітальну раду покладено надважливе завдання провести відповідну організаційну роботу. Запевняю, міська влада не залишиться осторонь цього процесу.
Відтепер члени ради формуватимуть пропозиції до положення про госпітальну раду, які базуватимуться на основі проблем, що є в галузі охорони здоров’я тих адміністративних територій, які входять до госпітального округу. Окрім того, члени ради працюватимуть над розробкою маршруту пацієнтів, які отримуватимуть допомогу в лікарнях Кропивницького госпітального округу.
Оксана ВЕРСТЮК