ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ «БІЗНЕС-ЛЕДІ» ЩОДО ЗАКОНУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ»

— Незважаючи на великий світовий досвід демократичних перетворень, на сьогоднішній день немає єдиної для всіх країн схеми побудови справді демократичного суспільства, переконана Олена Валентинівна, Політичне реформування має здійснюватися з урахуванням конкретних умов і національних особливостей. У нас це безкінечні політичні баталії, і як результат — прийняття Верховною Радою законів, що відразу ж вимагають внесення до них змін, відсутність реальної відповідальності у багатьох політичних партій за свої дії. Ми тільки вчимося демократії, але це не повинно гальмувати розвиток суспільства.

Але вже зараз позитивною ознакою демократизації нашого суспільства є те, що вона стала можливою за умови прямої участі громадян у політичних процесах — підготовці, прийнятті та здійсненні загальнодержавних рішень, а на місцевому рівні — становленні та розвитку принципів самоврядування.

Олена Надутенко зазначає і те, що у новому проекті змін до Конституції України знову не враховані пропозиції щодо розширення прав територіальних громад у вирішенні життєвих проблем даної території, участі у прийнятті найважливіших для міста чи села рішень.

І хоча вже звучали пропозиції щодо створення громадських рад при органах виконавчої влади, активізації роботи квартальних комітетів, створення громадських рад мікрорайонів, але більш конкретної роботи по впровадженню цих ідей не спостерігається.

— Тому прошу вважати вищевикладене як пропозицію до проекту Закону "Про внесення змін до Конституції України", — наголосила Олена Надутенко. — Щоб впливати на владу і контролювати її, громадянам повинна бути надана можливість змінювати виборних осіб. Тому позитивним у проекті вважаю те, що депутат, який не виправдав довіри виборців, може бути відкликаний, і цього разу така процедура чіткіше виписана. Соціологічні дослідження показують, що всього 5-7 відсотків виборців вважають депутатів за поборників громадських інтересів, 66 відсотків — такими їх не вважають, а 29 — ставляться до своїх обранців байдуже. Правдивий зріз нашої дійсності, чи не так?

Ось тому і треба крок за кроком розвивати нашу демократію на всіх рівнях: від місцевого до загальнодержавного. Адже саме розвинута демократична держава зможе взяти на себе всеохоплюючі функції турботи про своїх громадян, нести відповідальність за дотримання законів, забезпечення прав і свобод тих, хто проживає на її території.

Читайте також