Героям Майдану встановлять пам’ятник, а «комсомолку» знесуть

Міська топонімічна комісія 21 листопада обговорила питання реконструкції площі Героїв Майдану та місця спорудження пам’ятника Революції Гідності. Усі члени комісії підтримали ідею встановлення такого пам’ятника на місці подій Євромайдану.
Крім того, на засіданні неодноразово підкреслювалося, що пам’ятний знак має бути не жалобним, а героїчним і життєстверджуючим. Таким, що уособлює звитягу і волелюбність всіх поколінь українського народу.
Головуючий на засіданні заступник міського голови Олександр Грабенко запропонував оголосити конкурс на найкращий проект облаштування площі Героїв Майдану. А на наступному засіданні комісії буде прийнято остаточне рішення щодо місця розташування пам’ятника.
Майбутня реконструкція площі, за словами Олександра Грабенка, матиме комплексне рішення – встановлення пам’ятника, ремонт дорожнього покриття, фасаду облдержадміністрації, побудова паркінгу для автомобілів тощо.
Також на засіданні топонімічної комісії розглядалась петиція до міської влади щодо облаштування скверів імені Анатолія Бузуляка та Олександра Кондакова. Зокрема, визначались із долею пам’ятників правоохоронцям Кіровоградщини та комсомольцям. Якщо перший пам’ятник має статус пам’ятки місцевого значення і для його знесення потрібен дозвіл Міністерства культури України, то інший жодної цінності собою не являє. Тож члени топонімічної комісії вирішили звернутись до депутатів міської ради, які будуть приймати остаточне рішення, з проханням виділити кошти на реконструкцію обох скверів, демонтувати пам’ятник комсомольцям та гранітну стелу на перехресті проспекту Університетського й вулиці Юрія Коваленка, де значиться колишня назва цієї вулиці – Маршала Конєва. Стосовно пам’ятника правоохоронцям, який є точною копією пам’ятника у Києві, вирішили звернутись до Мінкульту за дозволом на демонтаж.
Буде у Кропивницькому й пам’ятний знак шахтарям Інгульської шахти ДП “Схід ГЗК”. Ініціативу трудового колективу підприємства та громадської організації “Спілка інвалідів праці Інгульського рудоуправління” було підтримано одноголосно. Пам’ятний знак встановлять на розі вулиці Куроп’ятникова та провулку Фортечного.
Ще одне знакове питання, яке розглянули члени топоні- мічної комісії, – звернення виробничого підрозділу “Знам’янська дирекція залізничних перевезень” ПАТ “Укрзалізниця” щодо перейменування станції “Кіровоград”. І хоча залізничники пропонували обрати назву поміж двох “Єлисаветград” чи “Інгульська”, адже вже є невеличка станція “Кропивницьке” за назвою села у Новоукраїнському районі, було вирішено зупинитись на назві “Кропивницький”.

Читайте також