Гендерна політика через призму громадських організацій

Нещодавно Кіровоградська обласна організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» провели круглий стіл на тему «Ґендерна політика чи реалії життя». В ході проведення круглого столу були розглянуті питання гендерної рівності в економіці, на робочому місці, в політичному житті тощо. Актуальність цієї теми підкреслює широке обговорення теми рівності жінок та чоловіків в вищих ешелонах влади, де до речі переважають чоловіки. Сьогодні Міністерство соціальної політики готує новий проект Закону з підтримки гендерної політики. Саме тому радник Міністра соціальної політики Сергій Подорожній взяв активну участь в обговоренні рівних прав чоловіків та жінок.

Звичайно, на початку зібрання пролунали гарні слова привітань з Міжнародним жіночим днем та побажання бути впливовими та активними і в подальшому житті.

Ірина Шевельова, начальник організаційного відділу Кіровоградської обласної організації інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів», навела у своєму виступі статистичні данні та підкреслила, що жінка сьогодні працює в усіх сферах народного господарства. Та на жаль, інколи її праця оцінюється за меншими розцінками ніж чоловіча. І підприємці в якості аргументів говорять про те, що чоловікам потрібно економічно підтримувати родину. Та на жаль, інколи фінансистом родини виступає жінка, адже це не таємниця, що дітей-інвалідів виховують здебільшого самотні жінки. Саме на цьому в своїх виступах зупинились представниці Кіровоградської обласної організації інвалідів «Народна академія творчості» Ельміра Небесна та Людмила Ніколаєвська.

Валентина Линченко, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - начальник управління соціального захисту населення вважає, що історично жінка на Україні завжди була берегинею роду і зберегти це можна лише при справедливій пенсійній політиці та Законах, направлених на підтримку гендерної політики. За її словами, в бюджетній сфері зберігається рівність у виплаті заробітної плати, але в приватному бізнесі не завжди за одну і ту ж роботу існують однакові розцінки. Тому хотілося б знайти важелі впливу на приватний бізнес, аби захистити права жінок. Також, В.Линченко наголосила, що пенсійна реформа є несправедливою і потребує подальшої корекції.

Мирослава Верко, директор територіального центру Ленінського району міста Кіровограда, підкреслила роль жінки і звернула увагу присутніх, що на середній ланці політики керівні посади займають жінки. Саме вони є найбільш активні і в громадському русі. Натомість, хотілось би аби у вищих ланках влади було все ж таки більше жінок. Хоча та ж виборча робота проводиться здебільшого теж жіночими руками.

То може жінки бажають бути більше берегинями домашнього вогнища? Напевно так. До того ж жінки прагнуть проявляти себе і в творчості. Тому існує при обласній науковій бібліотеці імені Чижевського університет третього віку, безліч творчих громадських організацій.

До речі, під час круглого столу було запропоновано декілька спільних творчих проектів разом з Кіровоградською музичною школою №2, Кіровоградським Центром соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської райради, Кіровоградською обласною організації інвалідів «Народна академія творчості».

По закінченню круглого столу учасникам було запропоновано переглянути виставу «Квартет для двох».

Читайте також