Фінальна сесія року, що минає

Остання у 2018 році сесія міської ради, запланована на 19-20 грудня, мала на меті розглянути всі невідкладні та «довгограючі» питання порядку денного тринадцятої сесії, а також в обов’язковому порядку затвердити головний фінансовий документ – бюджет міста на 2019 рік. І це депутатам у повній мірі вдалося. Святий Миколай допоміг. А також довготривала, конструктивна робота у депутатських комісіях, фракціях, на погоджувальній нараді у міського голови.

Крім внесення змін до низки раніше прийнятих рішень, міська рада затвердила земельні питання, зміни до Регламенту міської ради та до бюджету міста на 2018 рік (навіть двічі поверталися до цього питання, бо держава наприкінці року роздає недодані протягом року субвенції, і всі вони мають буди включені до бюджету).

Одним із перших питань після того, як із сесійної трибуни прозвучали виступи представників громадськості, які намагались донести до депутатів міської ради свої проблеми та зауваження, постало питання про внесення змін до регламенту роботи міської ради. Необхідність цього прокоментував секретар міської ради Андрій Табалов, який зазначив, що ці зміни продиктовані необхідністю більш продуктивної роботи депутатського корпусу. Тобто, щоб виступи громадськості відбувались не перед початком сесійних засідань, а наприкінці – у розділі «Різне».

– Сьогодні у виступах представників громадськості був яскравий приклад того, як можна перетнути межу між конструктивною роботою і «балаганом», – зазначив секретар міської ради, маючи на увазі виступ представника «Національного корпусу», але не мешканця Кропивницького, а Нікополя, який став на бік однієї із конфліктуючих сторін щодо земельної ділянки на вулиці Космонавта Попова. – Ми не проти того, щоб чути голос громади, критики з її боку. Тим більше, що зараз є багато засобів донесення інформації на адресу очільників міста і представників депутатського корпусу. Мені, наприклад, багато пишуть в соціальних мережах. Так само, думаю, і депутатам, і міському голові. Також регулярно депутати проводять зустрічі на округах, звітують перед виборцями.

До речі, у попередніх каденціях, такого спілкування з активістами перед початком сесійних засідань не було. Це наша була ініціатива, зокрема, міського голови Андрія Райковича. І ось вже три роки громада має можливість безпосередньо звертатись до своїх обранців саме на сесійних засіданнях. Але таку роботу потрібно удосконалити, тому і пропонується, щоб люди виступали вже наприкінці робочого дня, мали змогу вислухати пояснення. А це найкраще зробити після розгляду порядку денного сесійного засідання. Так, до речі, практикується і в обласній раді, і у Верховній Раді України.

Зрештою, проект рішення щодо змін до регламенту, запропонований секретарем ради, був підтриманий.

На четвер депутати залишили розгляд головного документа – «Про міський бюджет на 2019 рік». Здавалося, будуть проблеми, бо депутати одразу попросили оголосити перерву для консультацій із головним фінансистом міста Л. Бочковою. Двадцятихвилинна пауза розтяглася майже на годину. Але вона була варта того, що сталося опісля.

Після перерви настрій депутатів став вкрай робочим і конструктивним. Обранці народу дослухалися до аргументів міського голови Андрія Райковича. Врахували виступи керівників фракцій О. Цертія, А. Ніжнікової, І. Волкова та ін. Міський голова у підсумковому слові сказав, що місту не можна втрачати динаміку розвитку, а тому бюджет розвитку – це основа для будівництва нових інфраструктурних об’єктів, яких чимало реалізується у місті. У пріоритеті також соціальний захист, зарплати вчителів, вихователів, медиків. З аргументами погодилися всі і 35 голосами затвердили бюджет міста на 2019 рік. Цифра доходів і видатків зафіксована на 1-ій сторінці, а повністю документ буде опубліковано у «Вечірній газеті» згодом.

Читайте також