Андрій Максюта: «Ми ловимо порушників за руку»

Стан дотримання суб’єктами господарювання у Кропивницькому правил благоустрою міста став головним питанням на нараді міського голови Андрія Райковича із керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок.
Начальник спеціалізованої інспекції міської ради у Кропивницькому Андрій Максюта повідомив, що протягом року інспектори склали 1741 протокол про адміністративні правопорушення та винесли 5877 попереджень, після яких недоліки у сфері благоустрою та санітарному стані було усунуто.
Адміністративні комісії розглянули всі протоколи, складені за цей період, і наклали штрафи на суму майже півмільйона гривень.
Спецінспекція відшукала власників 298 земельних ділянок, які за ними не доглядали.
– Серед тих, кого ми знайшли і хто, врешті-решт, прибрав свої ділянки – є і високопосадовці, і підприємці з доволі відомими прізвищами, і депутати міської ради, є і 14 мешканців інших міст, а також п’ять громадян, які проживають на територіях інших держав, у Кропивницькому мають землю, але з тих чи інших причин не утримували її в належному санітарному стані, – підкреслив Андрій Максюта. – Київ, Одеса, Дніпро, Ізраїль, Німеччина, Польща і, навіть, Канада. Це географія проживання порушників, які після особистого мого попередження змогли організувати і покіс бур`янів, і прибирання своєї території від сміття, і ремонт огорожі. Як приклад – це об’єкти на вулиці Павла Сніцара, Смоленській, Гоголя, Космонавта Попова, Межовому Бульварі, Пушкіна, Полтавській.
Саме завдяки спецінспекції було призупинено незаконні земляні роботи на могильнику небезпечних радіаційних відходів цезія, припинено спалювання небезпечних хімічних відходів (ртутних ламп, батарей живлення, упаковки від гербіцидів) та медичних відходів (голок від шприців, систем крапельниць, скарифікаторів, ампули від ліків) на вулиці Руслана Слободенюка, виявлено та затримано осіб, які виливали продукти каналізації з асенізаторних автомобілів, в річки Сугоклея та Інгул, в посадку на Лелеківці, задокументовано відсутность майже тисячі кришок люків й таке інше.
– Ми ловимо порушників за руку, фіксуємо транспорт, який звалює сміття, знаходимо потім цих нехлюїв, протоколюємо, комісії накладають штрафи на них, – повідомив Андрій Максюта. – Проте я наголошую вже вкотре – необхідно в таких місцях розміщувати інформаційні таблички, які б повідомляли, що сміття в даному місці викидати не можна, що за це передбачена відповідальність, адже половина стихійних сміттєзвалищ утворюється біля контейнерних майданчиків, куди люди масово везуть сміття, не розуміючи навіть, що вони порушують закон.
Крім того, спецінспекція запротоколювала діяльність п’яти суб`єктів підприємницької діяльності, які розвішували по місту на опорах, деревах, будівлях оголошення та рекламу. Таку рекламу знімають, порушників штрафують.
Окремо Андрій Максюта зупинився на протистоянні зі стихійною торгівлею в обласному центрі. Спецінспекція є постійним учасником рейдів, протоколює факти стихійної торгівлі.
– Хотілося, щоб до заходів відпрацювання території міста долучалися і співробітники національної поліції, адже це і їх обов’язок, покладений на них державою, – звернув увагу начальник спецінспекції.
Варто зауважити, що спеціалізована інспекція цього року розпочала інспектування і патрулювання міста не лише на землі, а й у повітрі. У цьому їй допомагає дрон – безпілотний літальний апарат. Правда, він – у тимчасовому користуванні. З його допомогою виявляються місця спалення листя, контролюється полігон радіаційних відходів, фіксуються факти викидання сміття у лісових масивах.
– Як правило, спецінспекція перша у боротьбі за благоустрій, бо місто на нас покладає надію, – запевнив Андрій Максюта. – А я покладаю надію на те, що колись ми змінимо свідомість наших громадян, наше красиве місто буде ще ошатнішим, а поки що для цього ловимо безвідповідальних, які палять хімію, викидають кругом сміття, крадуть люки, виливають каналізацію в річки, захаращують комунальну землю, розривають радіацію.
Андрій Максюта звернув увагу керівництва міста на необхідність оснащення спеціалізованої інспекції технічними засобами, які покращать ефективність її роботи. Йдеться про придбання дрону, важливо розв’язати й проблему забезпечення працівників інспекції форменним одягом, відеореєстраторами та засобами індивідуального захисту, фонариками, аптечкою.
Міський голова Андрій Райкович і секретар міської ради Андрій Табалов дали високу оцінку діяльності спецінспекції за рік її роботи. У той же час, очільник міста доручив юридичному управлінню спільно з управлінням економіки розглянути можливість збільшення штрафних санкцій за порушення правил благоустрою території міста.
А секретар міської ради доручив активізувати висвітлення у засобах масової інформації діяльність спецінспекції і поширити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил благоустрою.
Олексій НЕЧИТАЙЛЕНКО

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Анджеліна Джолі поділилася деталями про біографічний фільм "Марія": вона освоїла оперний спів - BBC News Україна.
Мобілізація з віку 18 років: Зеленський у Брюсселі роз'яснив, чому це не може бути реалізовано - BBC News Україна
Смертельні агенти України: Economist аналізує вбивство генерала Кирилова - BBC News Україна
Теги