»Енергоплан» Кропивницького

У грудні 2013 року обласний центр приєднався до європейської ініціативи угода мерів, що стало поштовхом до активнішого енергетичного розвитку Кропивницького. Що зроблено на сьогоднішній день, розповів на апаратній нараді у понеділок начальник управління економіки міської ради Андрій Паливода.
– Угода мерів – це масштабна ініціатива європейських міст, котра залучає місцеві та регіональні органи до управління сталим енергетичним розвитком та захисту клімату, – підкреслив Андрій Паливода. – На сьогоднішній день вже є 7 195 міст-підписантів, в яких проживає понад 223 мільйона людей.
Міста – учасники угоди мерів зобов’язані зменшити на 20 відсотків споживання енергоресурсів (за рахунок підвищення енергоефективності та усунення втрат енергії), збільшити на 20 відсотків частку відновлюваних джерел енергії в енергобалансі громади та скоротити на 20 відсотків викиди CO2 на території міста.
Для досягнення цієї мети міська рада Кропивницького протягом 2014 – 2016 років провела інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на території обласного центру, затвердила концепцію системи енергетичного менеджменту в місті і розробила план сталого енергетичного розвитку, а зараз працює над його вдосконаленням.
За інформацією Андрія Паливоди, угода мерів забезпечить для міста здорове навколишнє середовище, зниження витрат на енергоресурси, якісні енергетичні послуги, притік інвестицій, збільшення кількості робочих місць і, як результат, більш привабливі умови для проживання.
Одним із завдань угоди мерів є запровадження концепції системи енергетичного менеджменту у місті. Вона вже затверджена, відповідно до її положень, у Кропивницькому розроблено електронну базу даних про бюджетні об’єкти енергоспоживання, систему контролю та звітності у питаннях ефективності використання енергії і таке інше.
Основним інструментом системи енергетичного менеджменту Кропивницького є програмний продукт «Енергоплан», що використовується у бюджетних установах та дозволяє моніторити усі види енергоресурсів, зокрема електроенергії, тепла, газу, а також холодної води, які споживаються будівлями установ та закладів. Він простий у використанні, корисний для енергомоніторингу та результативний для прийняття управлінських рішень щодо енергозбереження й енергоефективності.

Читайте також