17 вересня 2012 року під час апаратної наради під головуванням губернатора Кіровоградщини начальник Кіровоградської митниці Павло Скальський звітував про результати роботи митниці у 2012 році з виконання обласної програми соціально-економічного розвитку «Центральний регіон-2015» та доручень Голови облдержадміністрації.
В нараді також приймали участь заступники Голови облдержадміністрації, керівники обласного та місцевого самоврядування, структурних підрозділів ОДА, голови райдержадміністрацій, очільники обласних контролюючих органів та представники обласних ЗМІ.
Павло Скальський розповів, як виконуються митницею доручення Президента України та губернатора області щодо зменшення тиску контролюючих органів на бізнес, а також про результати роботи відомства у 2012 році в напрямку формування бюджету області, сприяння розвитку бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату регіону.
Начальник митниці наголосив, що одним з пріоритетних завдань , що стоять перед областю є політика імпортозаміщення, стимулювання і розвиток внутрішнього виробництва, і, як наслідок - експортних операції. Митниця активно сприяє діяльності експортерів, свідченням якого є позитивне сальдо зовнішньої торгівлі області. Кіровоградщина займає 10 місце по зовнішньоторговельному сальдо (93 млн. дол. США) серед 11 областей, які є експортоорієнтовними. По експортним операціям Кіровоградська область займає 20 місце (390 млн.дол.США), а по імпортним – 24 (297 млн. дол. США).
Введення з червня 2012 року нового Митного кодексу України розпочало новий відлік у взаємовідносинах митниці з бізнесом. Тому очільник митниці детально зупинився на тих принципах роботи відомства, які з'явилися разом із прийняттям нового митного законодавстві. Практично кожне нововведення у роботі митниці покликано забезпечити виконання завдання Президента України щодо недопущення тиску контролюючих органів на бізнес. Одним із чинників слід зазначити впровадження новітніх інформаційних технологій у здійсненні митних формальностей, зокрема електронне декларування та використання інформаційних митних терміналів, які унеможливлюють суб’єктивний вплив з боку посадових осіб митниці на процес митного оформлення товарів.
Павло Скальський відмітив позитивну тенденцію щодо кількості оформлених електронних митних декларацій саме після вступу у дію нового Митного кодексу.
Так, якщо за січень – травень 2012 року в митниці було оформлено 721 електронна митна декларація (ЕМД), а середньомісячний показник за 5 місяців складав 144 ЕМД або 8% від загальної кількості митних декларацій, то починаючи з червня відбулося суттєве зростання показників оформлення товарів за процедурами електронного декларування. У червні 19% митних декларацій були оформлені у безпаперовому вигляді, а у липні-серпні даний показник збільшився до 57% (3594 електронні декларації).
Крім того, через інформаційні митні термінали до митного оформлення подається вже 40% митних декларацій.
Таким чином, лише 3% декларацій приймається безпосередньо інспектором.
Крім того, безоплатне отримання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності електронних цифрових підписів у Центрі сертифікації ключів Держмитслужби сприяє подальшому впровадженню електронного декларування.
В ході наради начальник митниці торкнувся питання максимального використання транзитного потенціалу Кіровоградщини для розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. Так, вигідне географічне розташування Кіровоградської області - центру України - сприяє розвитку залізничного і автомобільного транспорту. Територію перетинають залізничні магістралі, які забезпечують транспортні перевезення у напрямку Донбас – Карпати, та 10 автомагістралей, які пов’язують Україну з державами СНД та Центральної і Південної Європи. Крім того, стратегічно важливим є розвиток транспортного потенціалу річки Дніпра, чому сприятиме будівництво Світловодського річкового терміналу. Використання даної транспортної артерії дозволить сільгоспвиробникам якнайвигідніше транспортувати зернові та олійні культури по Дніпру до Чорного моря. А розташування підрозділу митного оформлення на території даного річпорту сприятиме найскорішому митному оформленню вантажів, - підкреслив Павло Петрович.
Начальник митниці зазначив, що у ході конструктивної співпраці з облдержадміністрацією були проведені спільні зустрічі з суб’єктами господарювання, якими реалізуються інвестиційні проекти та передбачаються зовнішньоекономічні операції. Так, ввезення промислового обладнання для реалізації інвестиційних проектів забезпечило тільки у 2012 році майже третину всіх надходжень до бюджету – близько 140 млн. грн. Тому, звертаючись до присутніх на нараді голів райдержадміністрацій, Павло Скальський запропонував їм інформувати митницю про наміри регіонального бізнесу в реалізації інвестиційних проектів, які пов’язані з ввезенням імпортного обладнання, техніки та інших товарів, з метою залучення до цієї роботи митниці вже на початкової стадії інвестиційних проектів.
За результатами наради Головою облдержадміністрації надано ряд важливих доручень, які спрямовані на покращення взаємодії митниці та органів виконавської влади на місцях, стимулювання інвестицій в область та пошуку додаткових резервів наповнення державного бюджету.