18 червня дільничні інспектори міліції відзначають своє професійне свято. Цього дня виповнюється 90 - та річниця з дня створення цієї служби.
Зміцнення правопорядку, захист прав та інтересів, життя і гідності громадян, профілактика злочинів та правопорушень, а також їх розкриття - це основні завдання, які виконуються дільничними у повсякденній службі.
Авторитет «шерифа» базується на грамотності, обізнаності і небайдужості у ставленні до громадян. Він щодня, щогодини працює з людьми, розв'язує їхні проблеми, допомагає в складних життєвих ситуаціях. Не даремно говорять, що дільничний - це "народний міліціонер", якого люди мають знати, довіряти і співпрацювати з ним.
Сьогодні служба ДІМ налічує близько 60 працівників, які обслуговують місто Кіровоград.
З початку року дільничні інспектори міліції Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області розкрили 217 злочинів загальнокримінальної спрямованості. Було складено 1085 протоколів про адміністративні правопорушення.
З нагоди професійного свята, ДІМ Кіровоградського міського відділу, капітан міліції, Микола Лось, розповів нам про нелегку, але почесну службу дільничного інспектора.
Микола Володимирович 6 років працює в органах внутрішніх справ. З них 5 років обслуговував територію мікрорайону Черемушки, а протягом останнього року - селище Нове.
- Миколо Володимировичу, що вплинуло на вибір такої нелегкої професії?
- Стати міліціонером вирішив ще в дитинстві. В нашій сім’ї це спадково. Мій батько багато років віддав цій роботі й ще з малечку вчив в будь-яку хвилину приходити на допомогу людям. Так і вийшло, що це стало покликанням мого життя.
В 2006 році я закінчив Кіровоградський національний технічний університет, за спеціальністю «Інженер-будівельник». За час навчання в університеті пройшов підготовку на військовій кафедрі при Кіровоградській льотній академії Національного авіаційного університету, де отримав військову спеціальність – «офіцер бойового управління» та військове звання молодший лейтенант, а вже в 2007 році вступив на службу до ОВС й потрапив до відділу дільничних інспекторів.
- Якими якостями, на вашу думку, повинен володіти дільничний інспектор міліції?
- Насамперед – це відповідальність, порядність, комунікабельність, дисциплінованість, як на службі так і вдома. Але не тільки службові, але і людські якості має проявляти дільничний, так як люди звертаються до дільничних не тільки за допомогою, а й за порадами. Адже довіра населення - це найвища оцінка для дільничного інспектора.
- А що найбільше запам'яталося за роки служби?
- За роки служби трапилось чимало і жахливого, і сумного, і доброго. Розкриття кожного правопорушення вимагає багато сил та нервів. Та найбільше я запам'ятав розкриття особливо тяжкого злочину. На території Кіровського району було виявлено труп чоловіка з чисельними ножовими пораненнями. При виїзді на місце події та відпрацюванні території було отримано інформацію про можливого підозрюваного та обставини скоєння злочину. Для перевірки інформації, я прибув до помешкання зловмисника. Знаходячись у форменому одязі, пояснив йому мету візиту, але при спробі конвоювати підозрюваного у скоєнні злочину до відділу міліції, злочинець почав чинити опір, погрожуючи розправою. На щастя все закінчилось благополучно.
- Які обов’язки покладено на дільничних інспекторів міліції та які заходи вживаються для зниження рівня злочинності?
- Головне завдання підрозділу полягає у профілактиці злочинної діяльності, припинення адміністративних правопорушень і, звичайно ж, виявлення та розкриття злочинів. Потягом року дільничні проводять такі профілактичні операції як «Візит», «Розшук», «Батискаф» та інші.
Особливу увагу викликають злочини відносно людей похилого віку. Періодично, ми відвідуємо і власників спецзасобів та гладко ствольної зброї з перевірками та попередженнями щодо пильності у їх зберіганні. Також моїм завданням як дільничного є скорочення рецидивної злочинності, зменшення кількості злочинів, скоєних на побутовому ґрунті і в стані алкогольного сп’яніння. Адже будь-який злочин легше попередити, аніж згодом його розкривати.
- З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються мешканці?
- Серед найбільш типових правопорушень нині — крадіжки майна громадян, шахрайства, нанесення тілесних ушкоджень, порушення громадського порядку та хуліганські дії, насильство в сім’ї, — розповідає Микола Володимирович, — Але усі їх намагаємось вчасно попереджувати, вживати адміністративні методи впливу на правопорушників.
- І на завершення, Миколо Володимировичу, що побажаєте кіровоградським “шерифам” з нагоди професійного свята?
- Хочу побажати своїм колегам високих професійних досягнень, міцного здоров'я, добробуту, сімейного тепла та благополуччя.