З травня цього року в Україні розпочала роботу державна іпотека – програма кредитування під житлове будівництво, що є однією із соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Про шляхи реалізації цієї програми йшлося під час наради, яку провів перший заступник кіровоградського міського голови Василь Дзядух.
За умовами вищезгаданої програми громадяни зможуть купити житло у кредит на 15 років лише під три відсотки річних. Решту – від 13 до 16 відсотків держава бере на себе.
– На першому етапі ми повинні оцінити можливості кіровоградських сімей, які перебувають у черзі на отримання житла, – зазначив під час наради Василь Дзядух. – Зрозуміло, що не кожен з черговиків може відгукнутись на подібні пропозиції, і ми повинні чітко знати, скільки таких родин є. Одночасно слід активніше працювати з населенням, зустрічатися з трудовими колективами, проводити інформаційну роботу, роз’яснювати переваги, умови програми.
Нагадаємо також, що у Кіровограді, крім того, діють програма «Доступне житло», що реалізує міська влада, та програма сприяння молодіжному житловому будівництву, яку втілює в життя Кіровоградське регіональне управління державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".
За словами керуючої справами міськвиконкому Лідії Єльчанінової, на обліку в черзі на житло перебувають особи, які були зареєстровані ще з 1978 року, тому зараз дуже важливо провести певний аудит «черговиків», зв’язатись з ними та з’ясувати їхні житлові умови, наявність соціальних пільг та інші дані. Для цього працівники відділу житла виїздять до «черговиків» за місцем реєстрації, окремих запрошують до відділу. Але громадяни повинні й самі виявляти активність, вчасно поновлювати документи та йти на контакт з органами влади. Реалізація подібних програм дозволить певною мірою зменшити черги на житло, забезпечить контроль над економічним обґрунтуванням вартості житла, дасть можливість багатьом кіровоградським родинам вирішити своє квартирне питання.