Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися в суспільство. Повноцінне життя людини можливе лише за умови, коли вона не відчуває ніяких обмежень у виконанні життєвих функцій. Проте, якщо такі обмеження з певних причин все ж таки виникають, цивілізоване суспільство робить усе можливе для їх усунення.
На сьогоднішній день активну участь у процесі поліпшення соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями бере служба зайнятості, яка створює всі умови для підвищення рівня конкурентоспроможності та вирішення проблем зайнятості даної категорії населення. Головні принципи роботи центрів зайнятості з людьми, які мають особливі потреби, – це забезпечення рівних можливостей на ринку праці, рівного ставлення та створення всіх умов для прискорення вирішення питання працевлаштування.
Набуття навичок, які відповідають вакансіям, наявним на ринку праці, має першочергове значення для будь-якого шукача роботи. Це особливо важливо для людей з інвалідністю, тому що вони стикаються з гострою конкуренцією з боку інших шукачів роботи та з додатковою перешкодою – негативним ставленням роботодавців до своєї працездатності. Тому в Кіровоградському МРЦЗ створено всі необхідні умови для того, щоб люди з інвалідністю могли підвищити свій професійний рівень. Проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи спеціалістами центру зайнятості стосовно вирішення наявних проблем на ринку праці людей з особливими потребами сприяє підвищенню результативності та якості надання соціальних послуг особам з інвалідністю, привернення уваги громадськості та соціальних партнерів до проблем, пов’язаних із зайнятістю інвалідів. З цією метою в Кіровоградському МРЦЗ заплановано проведення: семінарів з роботодавцями, засідання „круглого столу” з питань, пов’язаних з вирішенням проблем зайнятості громадян з інвалідністю, ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Однією з форм роботи Кіровоградського МРЦЗ є проведення тренінгів з даною категорією населення. Під керівництвом професійного тренера в цьому році було проведено 7 тренінгів в яких прийняли участь 55 людей з інвалідністю, що перебували в пошуку роботи. Результатом роботи заходів можна назвати той факт, що третина учасників були охоплені активними програмами зайнятості: знайшли роботу, пройшли навчання та прийняли участь в громадських роботах.
Протягом січня - липня 2012 року на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості перебували 236 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Всі вони отримали профорієнтаційні послуги а саме: індивідуальні консультації, профдіагностичне обстеження, профвідбори, відвідали ряд групових та масових профорієнтаційних заходів – семінари для окремих категорій громадян, в тому числі за участі інвалідів, міні-ярмарки. Із загальної кількості людей з інвалідністю, що перебували на обліку в КМРЦЗ, – кожен третій працевлаштований, а кожен десятий – проходив професійне навчання. Загалом, за сім місяців цього року до активних програм сприяння зайнятості населення залучено 134 громадянина з інвалідністю.
Спеціалісти Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості беруть участь у засіданні спеціалізованої кардіологічної МСЕК та спеціалізованої офтальмо-неврологічної МСЕК. Головна мета їх участі – інформування про соціальні послуги, які особи з обмеженими фізичними можливостями можуть отримати в разі звернення до служби зайнятості; інформування про професії та спеціальності, що користуються попитом на ринку праці або дозволяють займатися підприємницькою діяльністю; інформування про базу даних спеціалізованих робочих місць, які надаються до служби зайнятості. Протягом 2012 року спеціалісти Кіровоградського МРЦЗ взяли участь в 22 засіданнях МСЕК. Спільна співпраця покращує надання медико-експертної допомоги інвалідам у частині професійної реабілітації і раціонального працевлаштування.