Документи для відкриття аптеки

Якщо ви цікавитеся, як відкрити аптеку, перш за все, подбати треба про дозволи й документи, які для цього знадобляться. Детальніше про відомості, що підтверджують наявність відповідної матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу, ми поговоримо у даній публікації.

Оскільки досить часто виникають помилки з оформленням паперів, й вони приймаються не з першого разу, а отже, затягується процес ліцензування, рекомендується вдатися до послуг медико-юридичного консалтингу, щоб не витрачати час на марні спроби.

Основні документи для приміщення

Передусім, вам знадобиться технічний паспорт, який видається у БТІ або ж оформляється за безпосередньої допомоги сертифікованих приватних експертів. Другий варіант є більш прийнятним, оскільки у такому разі можна не лише оформити потрібні папери, але й проконсультуватися щодо того, чи є обране приміщення прийнятним саме для відкриття аптеки.

Окрім техпаспорта також оформлюються: свідоцтво про право власності або договір оренди, а також висновок експерта щодо доступності входу до будівлі для маломобільних груп населення (наявний пандус чи підіймач).

Документи для персоналу аптеки

Окрім відомостей про нерухомість також знадобиться підготувати пакет документів, що підтверджуватиме освіту та кваліфікацію персоналу закладу. Зокрема до нього має входити наступне:

  • Дипломи;

  • Сертифікати про підвищення кваліфікації;

  • Трудові книжки або договори;

  • Накази про призначення на посаду тощо.

Оформлення ліцензії

Оскільки аптеки належать до закладів охорони здоров'я, які здійснюють роздрібну реалізацію рецептурних та нерецептурних медикаментів, видача ліцензій на цей вид діяльності знаходиться у компетенції Державної служби України з лікарських препаратів.

Загальний порядок ліцензування наступний:

  • Подання документів до відповідного контролюючого органу (заяви, відомостей про *приміщення під аптеку*, наявне обладнання та штат);

  • Проведення виїзної перевірки територіальними представництвами Державної служби України з лікарських засобів;

  • Складання акту, який стає підставою для видачі чи відмови в отриманні ліцензії, за підсумками проведеної експертизи.

Щодо конкретних термінів, то сама перевірка не повинна проводитися довше трьох робочих днів, а сумарна тривалість прийняття рішення про видачу ліцензії або відмову в ліцензуванні не може перевищувати десяти робочих днів.

Читайте також