Добрі справи DOBRE

У Маловисківській міській об’єднаній громаді Кіровоградської області за підтримки програми агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) 14 січня презентували два соціально важливих проєкти: покращення послуг з водопостачання та створення культурного й комунікативного простору. А в Дмитрівській сільській об’єднаній громаді 16 січня відбулося відкриття молодіжного простору Youth space та Центру громадської й фізичної активності жінок-лідерок.

Маловисківський проєкт «Питна водна – понад усе» спрямований на вдосконалення послуги та модернізацію насосного обладнання й автоматики на 19 об’єктах водопостачання місцевого комунального підприємства. Зокрема, придбано і встановлено 13 станцій і 16 насосних агрегатів, 55 лічильників та 9 фільтрів. Загальна вартість проєкту з водопостачання – 1 млн 535 тис. грн. Проєкт «Артплатформа – створення культурного та комунікативного простору» допоможе забезпечити умови для культурного розвитку в громаді, проведення фестивалів та різноманітних заходів. Для реалізації проєкту громада отримала від DOBRE мобільну сцену зі світловим обладнанням.

За словами голови Маловисківської міської об’єднаної громади Юрія Гульдаса, проєкти впроваджені після опитування мешканців для покращення надання послуг у громаді.

– Ми провели опитування жителів і з’ясували, що в багатоповерхівках, особливо влітку, через поганий тиск відсутня вода. Завдяки модернізації обладнання й новим технологіям нам вдалося відрегулювати тиск води, необхідний для споживачів, – сказав він. – Це дасть можливість також зекономити електроенергію, знизити собівартість води й накопичувати кошти на модернізацію водопостачання і в інших населених пунктах громади. Покращено надання послуги з водопостачання в Малій Висці, у селах Вишневому, Заповідному та Паліївці. Інший проєкт, який презентуємо, дасть можливість жителям громади відпочивати й організовувати різноманітні заходи. Сьогодні у нас відбуваються фестивалі всеукраїнського рівня: авіафестиваль та фестиваль патріотичної пісні, на який з’їжджаються люди з усієї України. І на кожен захід нам потрібно було брати в оренду сцену, витрачати на це бюджетні кошти. Відтепер громада матиме можливість проводити заходи на професійній сцені з гарним освітленням та якісною апаратурою.

– Маловисківська громада одна з найкращих за рівнем виконання проєктів. Щоразу, коли приїжджаю в Малу Виску, то бачу прогрес і зміни на краще для її жителів, – зазначив директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід. – Проєкт з водопостачання – це велике покращення. За допомогою обладнання можна буде контролювати об’єми води, потрібний для тієї чи іншої території тиск. Завдяки цьому можна буде й надалі поліпшувати ефективність роботи підприємства з водопостачання. У Маловисківській громаді ми також підтримали проєкт, який передбачає розвиток культурної галузі. Для них дуже важлива ця сфера, тому вони й отримали сцену, відновили парк, їм потрібно створити культурний та комунікаційний простір.

Беррі Рід під час візиту в Маловисківську громаду також відвідав дитячо-юнацький центр, місцеву опорну школу та маєток Кудашевих, де заплановано реалізувати проєкт з місцевого економічного розвитку й створити туристичний кластер.

Молодіжний простір Youth space у Дмитрівці створено для розвитку молоді, підвищення її громадської активності, навчання базовим умінням з підприємницької діяльності. Центр громадської та фізичної активності жінок-лідерок – проєкт випускниць Академії жіночого лідерства, який запроваджує Національний демократичний інститут у партнерстві з Українським жіночим фондом у рамках Програми DOBRE. Він допоможе згуртувати лідерок громади на пошук нових ідей та проєктів для їх втілення, спільного відпочинку, занять спортом. Дмитрівська сільська громада відремонтувала приміщення, за підтримки Програми DOBRE придбано меблі, мультимедійне обладнання, термопрес, біндер, ламінатор, фотокамеру для молодіжного простору Youth space, а також мультимедійне обладнання, ноутбук, звукове обладнання, спортивний інвентар – для Центру громадської та фізичної активності.

Як сказала голова Дмитрівської сільської об’єднаної громади Наталія Стиркуль, втілені проєкти – це спільна робота мешканців громади, депутатів, інших представників місцевого самоврядування і Програми DOBRE.

– Молодь отримала у Дмитрівці приміщення й обладнання, яке сьогодні, окрім відпочинку, освітніх заходів і тренінгів, дасть можливість навчитися азам підприємницької діяльності, – зазначила Наталія Стиркуль. – Наприклад, за допомогою термопресу та іншого обладнання молодь зможе заробляти кошти. Ми їм даємо вудку, а вони вчитимуться вудити. У селі Плоскому, у місцевому Будинку культури, ми відкрили громадських простір, який згуртовуватиме людей. Нам дуже важливо, щоб усі села громади жили дружньо і проводили спільні заходи. Мені дуже приємно, що представники ГО «Назавжди разом», які мають досвід реалізації проєктів на вулиці Молодіжній у Дмитрівці, допомогли жителям Плоского створити Центр громадської та фізичної активності жінок-лідерок. Люди самі зробили ремонт. Такі проєкти об’єднують та згуртовують їх в одну громаду.

Беррі Рід відзначив, що саме мешканці вирішували, які заклади їм потрібні, щоб життя у громаді ставало кращим. А допомога Програми DOBRE сфокусована на тому, аби втілити задуми людей, щоб голос жителів та їхні ініціативи були почуті й реалізовані.

– Молодіжний простір створили в центральній садибі громади, молодіжна ініціативна група підготувала проєкт, подумала над тим, яким він має бути та які заходи в ньому проводити, – сказав директор Програми USAID DOBRE. – Центр громадської активності жінок-лідерок вирішили зробити в невеликому селі Плоскому, і це відкриває можливість для розвитку цього населеному пункту, місцеві жителі отримали простір для проведення різноманітних заходів, відпочинку і навчання. Крім того, там дуже активні жінки-лідерки, у них дуже багато ідей та натхнення, вони писатимуть свої проєкти й надалі.

Беррі Рід познайомився також з ініціаторами створення кооперативу з переробки зерна «Зерносмак», для якого Програма DOBRE планує придбати обладнання для пекарні та виробництва макаронів. Також відвідав місцеве лісництво й поліцейську станцію, побачив роботу комунального підприємства, яке планує втілювати програму щодо вдосконалення послуги з поводження із побутовими відходами.

Читайте також