– Обсяг реалізованої промислової продукції за 2009 рік по Кіровограду становить 3 мільярди 480 мільйонів гривень – зазначила вона. – Питома вага міста у загальному обсязі реалізованої промислової продукції по області зросла з 46,4 відсотка у 2008 році до 51,7 відсотка у 2009-му. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення дорівнює 14 тисяч 32 гривні, це на одну тисячу 398 гривень більше аналогічного показника за попередній рік.
Незважаючи на фінансову кризу, протягом року стабільно працювали підприємства галузі виробництва харчових продуктів та напоїв: ВАТ «Кіровоградолія» ВАТ «М»ясокомбінат «Ятрань», фірма «Ласка»та інші. Підприємства, які виготовляють лікеро-горілчані вироби, відчували труднощі у зв»язку з несвоєчасними розрахунками торговельних організацій та супермаркетів за поставлену продукцію.
Найбільше світова фінансова криза вдарила по підприємствах машинобудівної галузі (галузі з найбільшою доданою вартістю) та призвела до згортання обсягів промислового виробництва, скорочення працюючих та переходу на неповний робочий тиждень і навіть до зупинки окремих із них.
Внаслідок кризи у будівельній індустрії було зупинено виробництво на ВАТ «Завод дозавтоматів» та скорочено чисельність працюючих на 190 чоловік. Однак з приходом нового ефективного власника підприємство активізувало пошук ринків збуту, одержало перемогу у тендері у Білорусі (в рамках державної програми по реструктуризації інфраструктури) щодо отримання замовлення на виробництво міні-заводів по виготовленню бетонних сумішей. Підприємство працює також у напрямку освоєння нових конкурентоспроможних видів продукції.Криза у будівельній галузі спричинила і перехід на сезонний режим роботи цегельних заводів №1 та №2, які планують відновити роботу лише навесні.
Проте, незважаючи на негативний вплив світової фінансової кризи провідні підприємства міста здійснювали активну інноваційну діяльність, розробляли нові зразки продукції.
У цілому за підсумками 2009 року, підкреслила Олена Осауленко, спостерігається тенденція призупинення падіння обсягів виробництва у промисловості, а значить, є підстави сподіватися, що криза поступово відступить. Про це свідчить і такий факт: якщо на початок 2009 року в Кіровограді з 98 підприємств облікового кола стабільно працювали лише двадцять підприємств, то на сьогодні їх уже сорок.