Доводимо до вашого відома, що до Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. № 1218, внесено істотні зміни.
Відтепер ліміти на утворення та розміщення відходів встановлюються терміном не на рік, а на три роки. Розгляд заяв, проектів лімітів на утворення та розміщення небезпечних відходів, погодження таких проектів лімітів, видачу дозволів на розміщення небезпечних відходів здійснює Мінприроди України (м. Київ), а прийом заяв, підготовлених проектів лімітів на утворення та розміщення відходів (крім небезпечних), здійснюється виключно через дозвільний центр.
До категорій власників, які звільняються від одержання лімітів на утворення та розміщення відходів, належать: власники відходів як вторинної сировини, котрі провадять статутну діяльність зі збирання і заготівлі таких відходів; власники відходів, які не підлягають включенню до реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р. № 1360 “Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів”.
Власники відходів, які не підлягають включенню до реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, подають щороку через центр надання адміністративних послуг декларацію про відходи (додаток 3 постанови кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р № 1218). Реєстрація декларацій про відходи здійснюється на безоплатній основі.
Власники відходів, які здійснюють лише їх розміщення, до 1 квітня, а власники відходів, які утворюють та розміщують їх на своїй території, до 1 червня поточного року подають до Мінприроди та дозвільного центру заяви про одержання дозволу на розміщення відходів у наступному році. Перелік документів, які додаються до заяви, значно скорочений та зазначений у пункті 12 постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. № 1218 зі змінами.
Шановні керівники підприємств! З метою недопущення порушень природоохоронного законодавства на підприємствах управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради просить своєчасно подавати до дозвільного центру та Мінприроди України проекти лімітів та своєчасно отримувати ліміти і дозволи на розміщення відходів.