До уваги батьків – про безпеку дітей улітку

Що таке літо для дитини? Про це багато можуть розповісти лікарі «швидкої допомоги». Для них літо – справжній сезон дитячого травматизму. Крім того, статистика свідчить, що на літній час припадає пік різних ушкоджень дітей, спричинених високими температурами, перебуванням біля водойм, отруєннями тощо.

З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Доволі часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Багато хто вважає, що на водоймі або в басейні дітям перебувати безпечно, якщо дорослі поблизу. Згідно ж зі статистикою, велика кількість нещасних випадків трапляється саме тоді, коли дорослі поруч. Проблема, як правило, у зниженні пильності. Мовляв, ви все контролюєте. Ніби ж нічого не трапиться з дітьми, якщо ви на короткий час залишите їх, щоб зателефонувати комусь або купити холодний напій. Дитина ж, знаючи, що дорослі поруч, теж забуває про небезпеку, починає бешкетувати на воді, запливати далеко від берега. Але пам'ятайте: дитині вистачить декількох секунд, щоб потонути. Протягом двох або трьох хвилин дитина може знепритомніти. За чотири чи п'ять хвилин під водою в організмі людини відбуваються незворотні процеси, які призводять до смерті. За статистикою, половина дітей тоне саме в людних місцях.

Те, що тримати дитину на відкритому сонці не можна – знають усі. Перебування на сонці шкідливе! Але виявляється, що небезпечним є й похмурий день! Час доби і хмарність ніяк не впливають на кількість шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Порада експертів: завжди прикривайте голову. Особливо це стосується дітей, а найбільше – до шести місяців. Перебуваючи біля водойм, застосовуйте сонцезахисний крем, причому краще вибрати той, який захищає від UVA- і UVB-променів.

Багато хто вважає, що перегрів не є проблемою, поки не настане спека. Факти ж свідчать про зворотне. Теплові удари в дітей поширеніші на початку сезону, тому що тілу потрібен час, щоб пристосуватися до високих атмосферних температур. Перегріви підстерігають влітку і дорослих, але їм легше справлятися з ними.

Перегрів на сонці може бути у вигляді теплового удару й опіків шкірного покриву. Про сонячний удар свідчать загальна млявість, головний біль, нудота, блювота, велика температура, сильне серцебиття, порушений пульс і дихання, непритомність. У важких випадках тепловий удар може викликати розвиток коми, тому не можна ігнорувати реакцію організму, яка свідчить про перегрів.

Улітку організм втрачає дуже багато вологи через спеку, тому вкрай важливо саме в цей період не допустити зневоднення. Свіжі фрукти й овочі містять велику кількість води, тому необхідно влітку вживати їх у великій кількості. У спеку зневоднення в дітей настає дуже швидко. Щоб не трапилося зневоднення у дитини, потрібно вживати профілактичних заходів: пити воду в необхідній кількості. У діточок до першого року життя норма споживання складає 100–150 мл/кг маси тіла, від 12 місяців і до 3 років – 100 мл/кг, у старших – 80 мл/кг. Якщо малюк відмовляється від рідини, то не потрібно намагатися його змусити. Просто потрібно зробити так, щоб вода була завжди перед очима, і за необхідності дитина без підказки питиме стільки, скільки потрібно її організмові.

Це дивно, але відсоток дитячих смертей в закритих машинах просто величезний! І з кожним роком ці небезпечні ситуації все частіше нагадують про себе. Температура в автомобілі може рости дуже швидко в літній період, що може привести до пошкодження головного мозку, ниркової недостатності й смерті протягом декількох хвилин. При температурі 28 градусів на вулиці температура всередині автомобіля може піднятися до 42 градусів протягом 15 хвилин. Діти меншою мірою здатні витримувати екстремальне тепло, ніж дорослі. Часто трапляється так, що дитина просто засинає на задньому сидінні й батьки залишають її в автомобілі, виходячи у справах, на їхню думку, лише на декілька хвилин.

Будьте уважними до своїх дітей з настанням літніх канікул. Бажаємо безпечного відпочинку!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги