ДО ПІЛЬГ ДОДАСТЬСЯ Й ВІДРЕМОНТОВАНИЙ ДАХ

Приводом для зустрічі став лист до міського голови від названих посадовців системи УТОС з проханням про надання допомоги виробництву в зв’язку з його катастрофічним фінансовим становищем. На підприємстві, у штаті якого – сімдесят працівників (45 з них – інваліди з різними вадами зору), зараз працюють лише кілька осіб. А чекають на відродження заводу ще 92 інваліди, яким податися нікуди.

Кілька десятиліть тому на заводі почали випускати фільтроелементи для авто- й тракторної техніки. За умов закритої економічної системи монополія на виготовлення названої продукції, надана державою підприємствам системи УТОС, давала можливість їм успішно працювати й отримувати значні прибутки. Завдяки цьому інваліди мали хороші заробітки, а підприємство могло вкладати кошти в інфраструктуру обласної організації УТОС.

За нинішніх вільних економічних відносин конкуренти – виробники фільтроелементів для авто- і тракторної техніки – не дають можливості кіровоградському підприємству УТОС не те що виживати, а вже давно загнали його в могилу. Новий директор виробництва має серйозний бізнес-план щодо його реанімації. Він готовий не тільки відродити виготовлення фільтроелементів у великій кількості, а й налагодити виробництво іншої номенклатури товарів. Голова обласної організації пропонує також відновити для сліпих надомну працю, яка дасть їм можливість заробляти на хліб і до хліба. Але для цього необхідні обігові кошти, яких ні завод, ні обласне відділення УТОС не мають. Заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства становить близько 130 тисяч гривень. Середня заробітна плата за квітень склала близько трьохсот гривень. Та біда одна не ходить: цьогорічної зими під вагою снігу ще й обвалився дах одного з корпусів підприємства .

Усі названі неприємності і привели Бориса Батєхіна й Сергія Дубенка до міського голови. Володимир Пузаков разом з Оленою Осауленко уважно вислухали гостей та запропонували допомогу міської влади при лагодженні даху (минулої середи міський голова разом з начальником управління капітального будівництва міської ради Віктором Ксенічем побували на названому об’єкті й визначили, що саме необхідно зробити для спорудження нової покрівлі). Стосовно ж фінансової підтримки підприємства Володимир Пузаков сказав, що Бюджетним кодексом України не передбачено надання такої допомоги з міського бюджету підприємствам, які не належать до комунальної власності. Але висловив готовність надіслати листи за власним підписом із проханням про сприяння Кіровоградському підприємству УТОС до організацій, які зобов’язані за законом підтримувати його. Зокрема, до центрального осередку УТОС та спеціалізованих фондів.

До речі, міська рада задля підтримки заводу своїм рішенням ще від 3 грудня 2009 року № 2895 звільнила його від сплати комунального платежу на нинішній рік. Окрім цього, за кошт міського бюджету незрячі інваліди І та ІІ груп протягом тривалого часу мають пільгу – п’ятдесятивідсоткову знижку при оплаті комунальних послуг. У міський бюджет на 2010 рік також внесено цей пункт. Названі інваліди за кошт міського бюджету мають також пільги при оплаті за користування радіоточками й стаціонарними телефонами.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також