ДО НАС ПРИЇДУТЬ ВЧЕНІ ЗІ СВІТОВИМИ ІМЕНАМИ

Юрій Савенков – доктор медичних наук, професор, лауреат премії АМН України, завідувач відділення торакальної хірургії Дніпропетровського обласного клінічного лікувально-профілактичного об’єднання "Фтизіатрія"

Юрій Савенков народився в 1956 році в м. Дніпропетровську. З 1981 року він почав працювати хірургом-ординатором фтизіоторакального відділення Дніпропетровського обласного протитуберкульозного диспансеру. Стажувався в легенево-хірургічних клініках Ленінграда, Москви, Києва. З 1986 року працює завідувачем фтизіоторакального відділення Дніпропетровського облтубдиспансеру (нині – ДОККЛПО "Фтизіатрія"). У 1997 році під керівництвом доктора медичних наук професора Б.В. Радіонова успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему "Клінічне обґрунтування ефективності пневмонектомії у хворих на ускладнені форми легеневої патології із застосуванням трансстернального доступу". Юрій Савенков уперше у Дніпропетровській області запровадив у клінічну практику ряд сучасних методів лікування легеневої патології. У 2003 році Юрій Савенков захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

Головним напрямком науково-практичної діяльності Савенкова є підвищення ефективності хірургічного етапу лікування хворих на туберкульоз легень, розробка системи безпеки проведення торакальних операцій, удосконалення методик хірургічного лікування хворих з ускладненим перебігом туберкульозу та інших захворювань легень.

За 30 років хірургічної діяльності Юрій Савенков виконав більше двох тисяч торакальних втручань, серед них – 1500 резекцій легенів. Вчений надрукував 100 наукових робіт, автор та співавтор 8 монографій, 35 патентів на винаходи. Юрій Федорович є членом обласного наукового товариства фтизіатрів та хірургів, Асоціації торакальних хірургів України. У 2005 році Савенкова нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України, він – лауреат премії АМН України в галузі "Клінічна медицина" (2007 рік).

Дірк Ван Раендом – професор, доктор медицини, член Європейського товариства кардіо-васкулярної хірургії.

Нині працює у відділенні торакальної хірургії університетської лікарні міста Левена (Бельгія). До цього трудився у провідних лікарнях Великобританії, Нью-Йорка. Досліджує проблеми трансплантації та збереження легенів, хірургії зменшення об’єму легенів, дитячої торакальної хірургії та торакальної онкології.

Лауреано Моллінс – доктор медицини, професор, президент Європейського товариства торакальної хірургії (Іспанія).

Нині працює в університеті Барселони на кафедрі торакальної хірургії. У 2005 році – віце-президент IASLC – Всесвітньої конференції з раку легенів.

Вальтер Клепетко – професор Віденського медичного університету, кафедра кардіоторакальної хірургії (Австрія).

Є членом Американської асоціації та Європейського товариства торакальних хірургів, Австрійського товариства торакальної та серцево-судинної хірургії. Керівник програми трансплантації легенів, яку створив у Відні, базуючись на досвіді першопрохідців у цій медичній галузі – Джеймса Харді та Джоела Купера. З першого січня 2010 року він очолив нове відділення торакальної хірургії у Генеральній клініці Відня.

Володимир Жарков – доктор медичних наук, професор НДІ онкології та медичної радіології МОЗ РБ ім. Н. Александрова (м. Мінськ, Білорусь).

Під керівництвом Володимира Жаркова було сформоване та успішно функціонує відділення торакальної онкопатології. За його ініціативи створена служба торакальної онкопатології обласних онкологічних диспансерів. Жарков уперше в Білорусі виконав ряд хірургічних втручань за новітніми методиками: циркулярна резекція трахеї, комбіновані операції з резекцією та пластикою магістральних судин середостіння, а також структур серця та грудного відділу хребта. Розробив та впровадив принципи симультанних операцій хворих на рак найбільш поширених локацій та серцево-судинних захворювань. Під його керівництвом створені групи ендоскопічної хірургії на онкогепатології.

Володимир Жарков відомий у наукових колах як один із провідних фахівців у галузі прогнозування в онкології, хірургічного та комбінованого лікування хворих із злоякісними новоутвореннями. Автор більше 400 наукових робіт, багатьох винаходів. Є членом ряду міжнародних громадських дослідницьких товариств в онкології, Нагороджений почесною грамотою МОЗ Республіки Білорусь, знаком "Відмінник охорони здоров’я Республіки Білорусь", медаллю "За трудові заслуги".

Читайте також