1 лютого в Кіровограді перебували технічні консультанти Світового банку Жерар Сімоніс та Володимир Тихий. Того ж дня вони зустрілися з міським головою Олександром Саінсусом і говорили про можливе надання місту кредиту на побудову сміттєперобного заводу.
Зацікавленість Світового банку Кіровоградом виникла після того, як Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України включило наш обласний центр до списку міст, у яких Світовий банк міг би профінансувати будівництво сміттєпереробних заводів під державні гарантії повернення позичених коштів. Мінрегіонбуд має намір отримати у Світового банку кредит для фінансування інфраструктурних проектів у межах Національного проекту "Чисте місто".
Олександр Саінсус під час зустрічі з технічними експертами Світового банку відзначив, що вивезення і перероблення сміття є надзвичайно актуальною для Кіровограда темою, тому міська влада готова до активних переговорів і різних форм співпраці з інвесторами. Олександр Саінсус запевнив експертів у забезпеченні найсприятливішого інвестиційного клімату в обласному центрі.
Технічні експерти Світового банку разом з начальником головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександром Хачатуряном побували на комунальному підприємстві "Кіровоград-Універсал – 2005" та у філії ТОВ "Раф-плюс", які вивозять тверді побутові відходи на міське сміттєзвалище, а також на ньому самому. Вони поспілкувалися з керівництвом та іншими спеціалістами усіх трьох об’єктів, ознайомилися з графіками вивезення сміття, оглянули технічне оснащення частини майданчиків, де стоять контейнери для сміття.
Жерар Сімоніс та Володимир Тихий надалі поінформують своє керівництво про те, наскільки добре в Кіровограді налагоджено процес вивезення твердих побутових відходів, а також представлять ті матеріали, які їм надали наші комунальники. Напередодні візиту в Кіровоград названі спеціалісти ознайомлювалися з проведенням збирання й складування твердих побутових відходів у Ладижині, Тернополі, Дніпропетровську, Харкові.
Слід зазначити, що, за словами Олександра Хачатуряна, неподалік від кіровоградського сміттєзвалища для сміттєпереробного заводу вже виділено земельну ділянку площею 4,9 гектара. До того ж, технічні експерти Світового банку відзначили хорошу організацію роботи зі збирання і складування в Кіровограді твердих побутових відходів. За результатами ознайомлення з організацією цієї роботи у відвіданих українських містах названі вище експерти підготують свої висновки, а вже на їх підставі керівництво Світового банку прийматиме рішення про інвестування будівництва сміттєпереробних заводів у певних містах України…
Як повідомив заступник міського голови Ігор Василенко, реалізація проекту побудови сміттєпереробного заводу потужністю 100 тисяч тонн відходів на рік з високим коефіцієнтом переробки (до 95 відсотків) обійдеться приблизно в 25 мільйонів євро. Однією з умов надання Світовим банком кредиту, відзначив Ігор Василенко, є те, що підприємство, яке обслуговуватиме сміттєпереробний завод, має обов’язково бути комунальної форми власності.