Smart Wаtch – це розумний годинник, гаджет майбутнього. Він має вигляд звичайного аксесуару, частіш за все виконується у спортивному стилі. Але функціонал смарт-пристрою не звичайний. Такий годинник демонструє час, показники пульсу (параметри виводяться на екран), може рахувати кроки, що власних зробив за добу, калорії, телефонувати на мобільний. Далі ми розкажемо, які бувають smart-годинники, чим вони відрізняються від фитнес-трекерів, на що треба орієнтуватись під час здійснення покупки.
Що вміє Smart Wаtch
Smart Wаtch – справжній тренд останніх років, але не кожен покупець розуміє, як користуватись пристроєм та навіщо він потрібен. Головна функція смарт-годинника – демонстрація часу, але вміє він набагато більше. Дизайн може бути різним – кожна людина знайде оптимальний для себе (наприклад, під діловий костюм, джинси, спортивний лук).
Можливості рішення:
- моментальна активація базових функцій смартфону – погода, диктофон, калькулятор, тому подібне;
- зручний прийом дзвінків – зв'язок може бути гучним, якщо зручно, використовуйте гарнітуру;
- збір повідомлень зі смартфону, месенджерів, електронної пошти;
- перегляд відео (екран замалий, але дивитись фільми, кліпи можна);
- завантаження додатків – майже всіх, що є для смартфонів;
- швидка зміна гучності аудіо, просте перемикання треків;
- координація маршрутів завдяки GPS;
- біометричній вимір пульсу, тиску.
Можливо робити нагадування про важливі події за календарем, вмикати функцію анти-втрати смартфона. Розумні годинники синхронізуються з телефонами – робити це не важко, треба тільки завантажити додаток. Ціна аксесуару становить від 1300 до 30000 гривень (в середньому). Вона залежить від функціоналу та бренду.
Параметри вибору
Щоб купити ідеальний для вас розумний годинник, орієнтуйтесь на такі параметри:
- Матеріал корпусу та дизайн. Пластик легенький, але тріскається, затирається, сапфірове та мінеральне скло – більш престижні варіанти. Матеріал ремінця – метал, пластик, замша, шкіра, силікон.
- Функції – базові є скрізь, додаткові ні. Чим розумніший годинник, тим він дорожчий.
- Операційна система – Android Wear, Tizen або WatchOS.
- Захист IPXX – якщо він до 5, вологи пристрій боїться, годинники від IPXX підходять для басейнів.
- Бюджет – преміальні годинники коштують до 1000 доларів, такий гаджет потрібен не всім.
Також зверніть увагу на тип дисплею, час автономної роботи, пошукайте відгуки.
Фітнес-трекер чи смарт-годинник?
Не плутайте аксесуари – вони різні, вирішують певні задачі. Трекер – не урізаній годинник типу смарт, а спеціалізований пристрій. Він може коштувати по-різному, має розширений набор функцій саме для спортсменів. Годинник – більш універсальний аксесуар, коштує дорожче, потребує регулярної зарядки (щодня). Фітнес-параметри у ньому будуть, але у спеціалізованому пристрої їх більше. Також у фітнес-трекері може не бути дисплея, замість нього передбачений комплекс датчиків для вимірювання параметрів.