ДИТСАДКІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ВИСТАЧИТЬ І НА П’ЯТИЛІТНІХ

Згідно зі зміненим законом, батьки мають змогу обирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти – перебування в дошкільних навчальних групах, групах короткотривалого перебування, групах при загальноосвітніх навчальних закладах, групах у приватних дитячих установах, підготовка дітей до школи приватними вихователями чи батьками. Внесення змін до законодавства про обов’язковість дошкільної освіти, зазначають спеціалісти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (МОНУ), не означає, що дошкільнята повинні сісти за парти як першокласники, навчатися писати, читати тощо. Основною метою нововведення є створення рівних стартових умов для дітей п’ятирічного віку до майбутнього навчання у школі, формування у них культури поведінки тощо. Вихователі мають використовувати для цього різні види діяльності, зокрема й розвиваючі ігри. МОНУ не передбачає впроваджувати обов’язкові довідки чи інші документи, які засвідчували б здобуття дітьми дошкільної освіти.

Зміни до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо обов’язковості дошкільної освіти нагадали жителям багатьох українських міст про задавнену проблему – нестачу місць у дошкільних навчальних закладах для всіх охочих відвідувати їх. Аби з’ясувати, чи готові працівники дошкільних навчальних закладів Кіровограда до впровадження описаних вище нововведень, кореспондент "ВГ" звернувся до спеціаліста з дошкільної освіти гуманітарного департаменту міської ради Валентини Лихацької.

Як повідомила Валентина Миколаївна, у нашому місті у дитсадках вистачає місць. До неї особисто ніхто з батьків зі скаргою на відмову в прийнятті дитини до дитсадка не звертався. Щоправда, групи там часто переповнені. Саме тому і для виконання нововведень до Закону України "Про дошкільну освіту" по дві нові групи для п’ятирічок нинішнього року відкриють у раніше не за призначенням використовуваних приміщеннях у ДНЗ №№ 54 та 17, по одній – у ДНЗ № 4 та 63. Групи для п’ятиліток при загальноосвітніх навчальних закладах уже діють у ЗОШ № 26, Кіровоградському колегіумі та СЗОШ № 1. Цьогоріч буде відкрито ще дві групи у ЗОШ № 21 та одну в ЗОШ № 18. Заплановано й надалі створювати такі групи при школах та в дитсадках.

Станом на перше вересня в місті буде 2258 п’ятиліток, із них у списках дошкільних груп уже є прізвища 2145. Завдання спеціалістів дошкільної освіти – охопити якомога більше дітей підготовкою до школи. Тому керівники дошкільних дитячих установ з’ясували в дитячих поліклініках, скільки в нашому місті п’ятилітніх малюків, які не відвідують дитсадків. Потім зустрілися з їхніми батьками й ознайомили їх з вимогами щодо обов’язкового дошкільного навчання дітей. Тепер батьки можуть вибрати для свого малюка один із запропонованих МОНУ шляхів здобуття дошкільної освіти.

Валентина Лихацька зазначила, що для виконання нововведень до Закону України "Про дошкільну освіту" в Кіровограді зараз достатньо вихователів, хоча вони досі не мають ґрунтовних методичних рекомендацій освітнього міністерства щодо роботи з п’ятирічками. Передбачається отримати ці настанови на серпневих освітянських конференціях.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги