Дитинство — в надійних руках

Давно пролунав перший дзвоник. Нині в навчальних закладах – гамірно. Позаду – літній відпочинок, коли держава зробила чимало, щоб діти як слід підготувалися до нового навчального року.

Цього року оздоровлення дітей розпочалося раніше, ніж завжди, оскільки в деяких містах України проводили "Євро-2012", і у зв’язку з цим достроково було закінчено шкільний процес. Ще до початку сезону перевірили всі 18 тисяч дитячих закладів відпочинку. Завдання Президента України Віктора Януковича – відновлення та поліпшення здоров’я дітей, їхній якісний, повноцінний, безпечний відпочинок, було повністю виконано. Глава держави доручив оздоровити не менше половини дітей шкільного віку, 70 відсотків дітей із багатодітних та малозабезпечених родин і 100 відсотків дітей пільгових категорій населення – потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Це є доказом того, що для держави немає так званих дрібниць у тому, що стосується дітей.

Сучасна державна політика стосовно родин із дітьми, малозабезпечених сімей є комплексною. Саме на цілісне розв’язання їхніх проблем спрямовані соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича.

Перш за все, серйозно збільшили рівень матеріальної підтримки батьків, які очікують на народження дитини, одиноких матерів, малозабезпечених та багатодітних сімей.

Україна переживає демографічну кризу, тож держава стимулює народжуваність: при появі на світ дитини встановлено вагому матеріальну підтримку батьків – виплати на первістка становлять майже 28 тисяч гривень. На кожну наступну дитину сума збільшується в рази.

Політичні та економічні катаклізми в Україні в останні роки різко погіршили становище значної частини населення. Якщо важко дорослим, то що вже казати про дітей. Українську приказку про "панів, які чубляться, а у людей чуби тріщать", можна доповнити словами – "а діти плачуть". В містах ми змушені спостерігати дітей вулиці. Це ті, хто не знайшов щастя в сім’ї, не знає, що таке повноцінна родина. Суттєво зросла кількість неповних сімей, коли один із батьків у пошуках роботи виїхав за кордон. Діти в таких родинах не мають належної уваги. Стало поширеним явище, коли через тяжке матеріальне становище дорослі неналежним чином опікуються нащадками.

Влада зробила перші серйозні кроки для того, щоб змінити ситуацію. Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям радикально підвищено – із 50 відсотків до 75 відсотків прожиткового мінімуму. Це означає, що на маленьку дитину від 3 до 13 років її збільшили на 120 грн., на підлітка від 13 до 18 років – на 230 грн.

Навіть простий перелік пільг для багатодітних сімей займе не одну сторінку. І всі вони – для того, щоб полегшити фінансовий тягар для батьків, забезпечити належне виховання наступних поколінь українців. Зокрема, такі сім‘ї платять лише половину вартості житла та комунальних послуг, харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Їм не підвищують тарифи на електроенергію. Підлітки, включно з учнями та студентами до 23 років, мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Що слід зробити, аби дізнатися про пільги більше і отримати їх? Звернутися до свого дільничного соціального інспектора, якому держава делегувала всі повноваження вирішувати складні проблеми. Влада поставила завдання – переорієнтувати всю систему соціальної опіки: відтепер ви не змушені вистоювати безконечні черги в органах соціального захисту населення, а сам соціальний працівник має знаходити тих, хто потребує його послуг. Для цього додатково найняли 12 тисяч осіб. На сьогоднішній день на дільниці фахівця із соціальної роботи в сільській місцевості проживає до 1,5 тис. осіб, у міській – до 3 тис. Пропорція оптимальна, щоб знайти час для вирішення проблем кожного.

* * *

Як розповів нещодавно на прес-конференції заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Віталій Останній, на Кіровоградщині нинішнього року оздоровлено близько 54 тисяч дітей – майже на тисячу більше, ніж планувалося. На ці цілі витрачено близько 17 мільйонів гривень.

– Успішне оздоровлення нинішнього року є результатом ретельної підготовки та ефективної взаємодії всіх органів влади, – зазначив Віталій Останній. – Вчасно проведені перевірки таборів, якісно підготовлений персонал, повною мірою отримано потрібні фінансові ресурси.

Віталій Останній повідомив, що нинішнього року вирішено долю ще одного дитячого оздоровчого табору – ім. О.Матросова (Петрівський район). Майновий комплекс повністю передано до власності громади Петрівського району, а колишній утримувач майна – СхідГЗК, відповідно до умов договору про передачу майна, надав близько 1,5 млн. грн. на ремонт дитячого табору. Вже проведено усі тендерні процедури, планується, що наступного року в області працюватиме ще один дитячий оздоровчий табір.

Читайте також