Обговоренню співпраці учасників бойових дій з органами місцевого самоврядування був присвячений “круглий стіл”, який відбувся 20 березня у приміщенні міської ради Кропивницького.
Співорганізаторами заходу були громадська організація “Спільна дія” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а також відділ соціальної підтримки населення міської ради. Головували на засіданні заступник міського голови Наталія Дзюба та керівник громадської організації Ірина Малик.
Активну участь у заході взяли керівники виконавчих органів міської та районних у місті рад, інші посадовці, які займаються проблемами демобілізованих учасників АТО, представники громадської організації “Бойове братство”, волонтери та члени сімей загиблих військовослужбовців.
Начальник відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк доповіла про виконання міської Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей – мешканців міста за 2016 рік. А представники ГО “Спільна дія” презентували результати комплексного дослідження соціально-економічного становища родин демобілізованих учасників АТО, які мешкають у нашій області. Дослідження проводилося у листопаді 2016 – січні 2017 років і включало анкетування 200 учасників АТО.
Аналіз відповідей на запитання щодо прав учасників АТО виявив нагальну необхідність створення єдиного центру, де можна було отримати вичерпну інформацію про власні права та пільги, визначені як чинним законодавством України, так і рішеннями органів місцевого самоврядування. 96 відсотків опитаних висловили підтримку створення у Кропивницькому такого центру.
Проаналізувавши моніторингове дослідження, робоча група за участю громадських організацій учасників АТО, волонтерів, представників органів місцевого самоврядування та засобів масової організації розробила рекомендації щодо поліпшення роботи та співпраці учасників бойових дій з органами місцевого самоврядування. Вони полягають у створенні “єдиного” кабінету по роботі з учасниками АТО, розробці покрокової інструкції щодо отримання пільг учасниками АТО та родинами загиблих, поширенні інформаційних матеріалів через волонтерів, громадські організації, соціальні мережі, створенні на сайті міської ради в розділі “Громадянам” окремої рубрики “Для учасників бойових дій”, де буде акумульована інформація для учасників АТО та родин загиблих. Також зазначалось, що спільно з учасниками АТО, волонтерам потрібно розробити положення про соціальне замовлення і через його механізм здійснювати супровід родин загиблих, надавати психологічну підтримку учасникам АТО тощо. Йшлося також про необхідність залучення волонтерів і учасників АТО до позакласної роботи у школах Кропивницького. А ще активісти виступили за те, щоб у міському бюджеті були передбачені кошти на стипендію міського голови для студентів-учасників АТО.
Учасники “круглого столу” обговорили запропоновані варіанти покращення комунікації влади з учасниками АТО і домовилися про подальшу активну співпрацю.