Є десята книга. Далі – буде

Багатьох не байдужих до минулого Кіровограда людей, у тому числі депутатів, освітян, істориків та громадських діячів, зібрала позавчора у будинку міської ради презентація книги Сергія Шевченка "Шульгини: інгульська сторінка". Цю книжку видало нинішнього року видавницто "Імекс-ЛТД" за кошти, виділені міською радою. Видання стало десятим у серії "Єлисаветградське коло" (такої собі місцевої "Жизни замечательных людей"), заснованої в рамках регіонального проекту "Історія рідного краю".

Секретар міської ради Ігор Волков, взявши слово, згадав, як рік тому, на презентації попереднього видання із цієї серії, директор "Імекс-ЛТД" Тамара Самиляк попросила посприяти його у виданні книги про легендарну родину Шульгиних, життєві шляхи яких пролягли через наше місто. Ігор Волков згадав, як одразу ж позитивно сприйняв цю ідею і як її потім підтримали депутати міськради, передбачивши в казні (вперше в місцевій бюджетній історії) кошти на книговидання.

– Успішні народи – ті, які шанують свою історію, – так почав свій виступ автор книги кандидат історичних наук (і постійний дописувач до "Вечірньої газети") Сергій Шевченко. – У цьому сенсі дуже багато важить той факт, що видавництво "Імекс-ЛТД" і міська рада звернули увагу на постаті Шульгиних.

Згадав Сергій Шевченко і про кількамісячної давнини рішення топонімічної комісії при міськвиконкомі, яким рекомендовано органу місцевого самоврядування перейменувати вулицю Калініна на Шульгиних. Зазначивши, що це "питання визріло", історик звернувся до громадськості з проханням підтримати ідею увічнення пам’яті про Шульгиних в місцевій топоніміці.

Заступник начальника відділу культури та туризму міської ради Неля Чорна зачитала лист нащадків Шульгиних до міського голови Кіровограда, в якому висловлюється вдячність за видання книжки (його "Вечірня газета" публікувала). Добрим словом згадала Неля Чорна Володимира Боська, який першим з теперішніх краєзнавців відкрив сучасникам імена Шульгиних.

– Ми багаті, нам є чим пишатися і що пропагувати, – сказав, маючи на увазі історію Кіровограда, краєзнавець і бібліофіл Олександр Чуднов, під загальною редакцією якого видається "Єлисаветградське коло". Він розповів про книжки, які найближчими роками вийдуть у світ у цій серії. А Тамара Самиляк показала сигнальний примірник книги "Кавалерія" (про Єлисаветградське кавалерійське училище), яка побачить світ наступного року.

Тим часом, як стало відомо "Вечірній газеті", міський голова Олександр Саінсус отримав ще одного листа з подякою за підтримку у виданні книги "Шульгини: інгульська сторінка". Це – звернення від директора столичної турфірми "Картаж" нащадка Шульгиних Віктора Шевченка, професора Київського національного університету ім. Шевченка Ніни Клименко та доцента Київського національного педуніверситету ім. Драгоманова Вадима Пеньківського.

Читайте також