Депутати дали згоду на об’єднання пологових будинків

Третє засідання п’ятої сесії міської ради Кропивницького, що відбулося 17 листопада, розпочалося з розгляду депутатських запитів.
Більшість із них стосувалася надання матеріальної допомоги нужденним. Але були й депутатські звернення, які стосувались глобальних питань та передбачали звернення до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України. Так, народні обранці підтримали запропоноване представником “Батьківщини” Олександром Цертієм звернення до керівництва держави стосовно вироблення та запровадження механізмів монетизації виплат пільговим верствам населення, зокрема на проїзд у громадському транспорті. Депутат звернув увагу і на те, що при формуванні державного бюджету уряд переклав виплату заробітних плат технічному персоналу міських шкіл та лікарень на місцеві бюджети, хоча на зарплати педагогічним та медичним працівникам виділятиметься цільова субвенція з державного бюджету. Депутат вважає, що цю норму Верховна Рада має переглянути.
Суперечку між депутатами викликало повідомлення “самопомічівця” Володимира Смірнова, яке той наполягав вважати депутатським запитом, щодо непрозорої розробки документів на виділення земельних ділянок. Мовляв, у документах значиться, що земельна ділянка виділяється під гаражі інвалідам, а потім там виростають МАФи. Або мало не в центрі міста учасник АТО отримує земельну ділянку під садівництво та городництво.
На це представники фракцій БПП “Солідарність” Ігор Волков та “Наш край” Олег Краснокутський зауважили, що потрібно переглянути саме положення про надання земельних ділянок, бо воно було прийняте у мирний час і має безліч лазівок, які тепер можна використовувати для прийняття “потрібного” рішення. Разом із тим Ігор Волков зазначив, що деякі депутати перетворюють сесійні засідання на "ранок запитань та відповідей".
– Я не розумію, чому депутати не виступають з приводу земельних питань під час їх розгляду, що їм заважає отримувати відповіді на свої запитання під час засідання депутатських комісій – вони ж для того і створені. Якби депутати дотримувалися регламенту роботи ради, вони працювали б конструктивніше. А так уже третій раз поспіль у нас сесійні засідання затягуються ледь не до ночі, – сказав Ігор Волков.
А представниця “Солідарності” Валентина Яремчук запропонувала взагалі проводити окремі “земельні” сесії, щоб кожне питання можна було розглянути з належною презентацією, необхідною інформацією тощо.
Після цього депутати перейшли до розгляду власне земельних питань. До порядку денного входили питання про відведення земельних ділянок учасникам АТО, передачу у власність, оренду, під садівництво та гаражі, викуп, продаж тощо.
Депутати розглянули також питання реорганізації пологових будинків №№ 1 та 2. Заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик укотре наголосила, що у разі цієї реорганізації місто отримає два повноцінних потужних лікувальних заклади – перинатальний центр другого рівня та міську багатопрофільну лікарню.
– Звертаю увагу, що без об’єднання двох пологових будинків створити перинатальний центр неможливо, – підкреслила Лариса Кудрик. – Адже у пологовому будинку №1 не вистачає для цього ні ліжок. ні персоналу. Підкреслюю також, що міська влада не має на меті зекономити кошти на утриманні медичних закладів, більше того – її і не буде, оскільки робочі місця збережуться, зміцнюватиметься матеріально-технічна база обох закладів.
Частина депутатів продовжувала виступати проти об’єднання пологових будинків, називаючи це закриттям, скороченням, намаганням монополізувати галузь і так далі. Серед тих, хто виступав проти, – фракції ВО «Батьківщина» та «Свобода».
Однак чимало народних обранців дотримувалися іншої думки. Зокрема, Вадим Дрига зазначив, що у пологовому будинку №2 створено чудові умови для надання допомоги породіллям та новонародженим. Також він нагадав, що ще в 2014 році до обласного центру приїжджали представники німецької компанії, які пропонували безкоштовно надати обладнання для відкриття гемодіалізного центру, але тоді реалізувати домовленості не вдалося через відсутність умов для його створення. Зараз же з’явилася можливість його відкрити на базі міської лікарні святої Анни. Свою думку з цього приводу висловила і депутат Людмила Матяшова:
– Нічого поганого в тому не бачу, що два потужних мудрих колективи об’єднаються під одним дахом пологового будинку №1, де створено чудові умови для медперсоналу та пацієнтів.
А Олександр Краснокутський закликав окремих депутатів не вдаватися до політичних ігор, а дослухатися думки експертів:
– Фахівці вам чітко сказали: якщо пологові будинки не об’єднати, працівників обох закладів доведеться скорочувати. Зараз ви наобіцяєте членам колективу пологового будинку №2, що збережете цей заклад, а завтра вступить в силу постанова Кабміну, відповідно до якої будуть скорочені і працівники, і ліжковий фонд. Як ви потім будете дивитися їм в очі?
Урешті-решт, голосування відбулося, і більшість депутатів підтримала рішення про оптимізацію мережі лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста та реорганізацію пологового будинку №2 шляхом приєднання до пологового будинку №1.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також