ДІТКАМ – ДОБРОГО ВІДПОЧИНКУ!

– Ще у грудні минулого року кожен керівник житлово-експлуатаційної контори розробив графік на 2010 рік ремонту та облаштування нових дитячих майданчиків, – каже заступник директора департаменту Юрій Костюков. – Усього у нас на обліку, з урахуванням нових, які тільки-но будуть встановлені, нині перебувають 223 майданчики. Протягом квітня відремонтовано 39 з них. Графіком передбачено всі роботи, окрім спорудження нових майданчиків, завершити вже у травні. Приймуть діточок і 12 нових куточків відпочинку. Так, днями біля будинку за адресою Нижньоп’ятихатська, 22-А ЖЕК №9 встановив новий майданчик, а інші заплановано спорудити протягом року. Варто при цьому зауважити, що вартість виготовлення одного такого майданчика з трьох елементів становить близько п’яти тисяч гривень. Гроші ці тарифом на утримання житлового фонду не передбачені, тому комунальники повинні їх винайти з інших джерел надходжень, тобто з числа платних послуг, що надаються мешканцям міста безпосередньо в їхніх квартирах, а на це потрібен час.

Підкреслю, що працівники житлових контор з розумінням поставились до наших рекомендацій щодо облаштування дитячих майданчиків, адже проблема ця з кожним роком лише поглиблюватиметься, якщо її не починати вирішувати. Останніми роками ми спостерігаємо збільшення народжуваності дітей. Вже зараз не вистачає дошкільних дитячих закладів, щоб прийняти всіх малюків, то що вже говорити про майданчики для малечі на подвір’ях житлових будинків Також ЖЕКи та КРЕПи подбають про завезення піску в пісочниці. Але жильці повинні стежити за тим, щоб цей пісок не цупили для ремонтів у квартирах, не вигулювали там котів та собак. Якщо кожен буде відчувати себе господарем на власному подвір’ї, підтримуватиме там чистоту та порядок, то влітку буде приємно відпочити з дитинкою на тих таки гойдалках, у пісочницях чи на гірках.

– Як мешканці ставляться до ініціативи міської влади відновити старі та встановити нові дитячі майданчики?

– Відгуки різні. Молоді мами дуже дякують за таку турботу. Батьки малечі допомогають у благоустрої прибудинкових територій. Але трапляються і скарги, особливо від людей похилого віку. Наприклад, у центральній частині міста щільність забудови досить висока, і це призводить до того, що подекуди дитячий майданчик розташовується мало не під вікнами квартир. А там, де діти, – зрозуміло, галас. Старики скаржаться на активність малечі. Але як по-іншому? Буде змога – ми й пенсіонерам встановимо і лавки, і альтанки для відпочинку. А поки що доводиться лише переконувати незгодних.

– За кількістю населення, а, значить, і молодих сімей у Кіровограді лідирують так звані спальні мікрорайони. Як там облаштовуються території відпочинку для дітей?

– Значний обсяг робіт припадає на КРЕП № 10. Це найбільше комунальне підприємство відповідного профілю, воно має найбільшу територію яку обслуговує. КРЕПівцям потрібно облаштувати 79 майданчиків, у тому числі й чотири нових, один з них – на вулиці Попова, 9 – у квітні вже встановили, зараз там малеча з радістю грається. Інші три майданчики зведуть протягом цього року.

Можу навести адреси, де для дозвілля дітлахів вже створено всі умови. Це, зокрема, вулиця Андріївська, 12, Героїв Сталінграда, 9, Гагаріна, 9, біля дитячої міської поліклініки, у селищі Гірничому є п’ять майданчиків, які відновлені ще у минулому році.

Зрозуміло, що тих 223 дитячих майданчики, що існують зараз, на сьогодні для нашого міста недостатньо. Тому щороку цей перелік адрес збільшуватиметься. Можливо, у майбутньому будуть навіть закладатись цільові кошти у щорічних програмах розвитку житлово-комунального господарства. Але поки що таких грошей немає: минулий рік був кризовий, нинішній – не менш складний, але надалі, думаю, ситуація стабілізується, і ми зможемо прискорити темпи відновлення та спорудження нових дитячих містечок.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також