
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу французького уряду.
Нова Каледонія отримуватиме автономні повноваження, проте повної незалежності від Франції не досягне.
Угоду підписали представники центрального уряду Франції разом з політичними партіями цього регіону. Для того щоб вона стала чинною, необхідно отримати схвалення парламенту Франції та провести референдум у Новій Каледонії.
"Нова Каледонія як частина Республіки є символом довіри. Ми вступили в еру, коли повага, стабільність і спільні зусилля стають основою для створення спільного майбутнього", - підкреслив президент Франції Еммануель Макрон у своїй публікації в соцмережі Х.
Прогнозується, що у 2026 році в Новій Каледонії буде прийнято основний закон, який окреслить основні принципи функціонування влади на острові. Це дозволить місцевим жителям отримати можливість мати подвійне громадянство.
У документі йдеться про те, що Нова Каледонія буде дотримуватись дипломатичних зв'язків у відповідності до міжнародних зобов'язань та основних інтересів Франції, серед яких акцентується увага на питаннях безпеки та оборони.
У травні 2024 року в Новій Каледонії спалахнули великі протести у відповідь на плани Франції провести реформу виборчої системи. Корінні жителі, відомі як канаки, висловили занепокоєння, що ці зміни можуть перешкодити їхнім амбіціям щодо здобуття незалежності.
#Франція #Дипломатія #Президент Франції #Парламент #Еммануель Макрон #Автономія #Держава (політичний устрій) #Конституція #Громадянство #Референдум #Політична партія #Нова Каледонія