Канада розпочала процес вилучення російського літака Ан-124 "Руслан", який планують передати Україні.

До Вищого суду Онтаріо надійшов позов з вимогою конфіскувати арештований в Канаді літак Ан-124 "Руслан", що належить Російській Федерації. Цей вантажний літак, який підпадає під санкції, належить авіакомпанії "Волга-Днепр" і має бути переданий Україні.

6 травня Ольга Стефанішина, міністерка юстиції та віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, написала у Facebook: "Конфіскація здійснюється відповідно до канадського законодавства щодо спеціальних економічних заходів".

У серпні 2023 року Вищий антикорупційний суд України задовольнив позов Мінюсту про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів російської "Волга-Днепр".

Міністерство направило ухвалу ВАКС до канадських партнерів. У зв'язку з цим генеральний прокурор Канади подав заяву до Вищого суду Онтаріо з проханням про конфіскацію літака, що належить Росії.

"Для уявлення про розміри: літак Ан-124 "Руслан" має довжину, що дорівнює трьом чвертям футбольного поля (приблизно 69 метрів), а розмах його крил навіть більший. Висота літака приблизно відповідає висоті 7-поверхового житлового будинку (21 метр)", - зазначила Стефанішина.

Вона вважає, що починається "ще один важливий крок на шляху до справедливості та відновлення миру в Україні".

"І це чудовий приклад, як міжнародне право працює на практиці", - заявила чиновниця.

Згідно з інформацією, опублікованою OBOZ.UA, 6 травня відбулася презентація Плану дій 4.0, підготовленого Міжнародною робочою групою з питань санкцій проти Росії. Цю групу очолює Андрій Єрмак, голова Офісу президента України, а також Майкл Макфол, директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі. У документі міститься комплекс санкційних ініціатив, спрямованих на посилення економічного тиску на Російську Федерацію та підтримку України.

#Росія #Президент України #Канада #Facebook #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Міжнародне право #Онтаріо #Антонов Ан-124 "Руслан #Вищий антикорупційний суд України #Генеральний прокурор України

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Левандовскі вперше відзначився голами у складі нової команди, зробивши переможний дубль, що запам'ятався. Екс-нападник Барселони продемонстрував свою майстерність (ВІДЕО) - Футбол24.
Окупантські сили захопили Сухецьке та здійснили просування в районі Никанорівки та Родинського в Донецькій області, повідомляє DeepState. МАПА.
Епіцентр здобув перемогу над Оболонню в першому турі УПЛ завдяки двом реалізованим пенальті.
Теги