Чорнобильський біль

Очільник міської влади висловив щиру вдячність усім, хто власне здоров’я поклав на вівтар ліквідації наслідків найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, і запевнив, що загиблих і померлих не забуто, а живим ліквідаторам побажав здоров’я та довгих років життя.

Віддали належне пам’яті відійшлих у кращий зі світів та нині сущим ліквідаторам і кіровоградські митці: танцівники з хореографічного ансамблю "Аеліта" виконали танцювальну композицію "Молитва", а викладач музичної школи № 4 Любов Кардаш проспівала на честь борців з атомною стихією проникливий класичний твір.
Олександр Саінсус та Ігор Волков за рішенням виконавчого комітету міської ради вручили по двісті гривень грошової допомоги 152-м вдовам померлих ліквідаторів і по п’ятсот – вісімнадцятьом "чорнобильцям" першої категорії, які мають першу групу інвалідності.

А зранку 26 квітня – у день трагедії на ЧАЕС – від площі імені Кірова колона ліквідаторів наслідків аварії пройшла до пам’ятника жертвам Чорнобиля, де відбулося врочисте покладання квітів. Протягом усього шляху колону "чорнобильців" по обидва боки вулиці Великої Перспективної вітали школярі й дорослі, вдячні за зупинений ліквідаторами немирний атом.

Разом із сотнями кіровоградців квіти до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобиля поклали міський голова Олександр Саінсус, секретар міської ради Ігор Волков, заступник голови ОДА Галина Пастух, начальник обласного військового комісаріату Микола Тищенко, начальник управління МНС України в області Віктор Федорчак та інші посадовці.

Після врочистого покладання квітів, яке супроводжували звуки сирен пожежних автомобілів, залпів з автоматичної зброї та гра міського духового оркестру, Олександр Саінсус поспілкувався з ліквідаторами, членами "чорнобильських" громадських організацій і відповів на їхні запитання. Ішлося, зокрема, про сприяння міської влади діяльності цих організацій та обов’язковий безкоштовний проїзд "чорнобильців" у громадському транспорті.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також