Чому є затримки з оформленням субсидій і як їх уникнути

Питання організації роботи з надання житлових субсидій у Кіровограді стало одним з головних на нараді міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок.

Оформлення житлових субсидій є важливою складовою соціального захисту населення. Про це свідчить той факт, що кількість сімей, які звернулися цього року до управлінь соціального захисту населення Ленінської та Кіровської районних рад, збільшилася порівняно з минулим роком у кілька десятків разів. Про це повідомили під час наради голови Кіровської та Ленінської районних рад.

Очільники районів відзначили, що держава максимально спростила саму процедуру оформлення субсидій, для цього потрібно подати лише два документи – заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, що на неї претендують. Більше того, у квітні громадянам було надано право надсилати бланки заяв та декларацій поштою. Однак, за словами голів райрад, це нововведення не відразу дало результат, оскільки заяви заповнювалися некоректно й дані довелося уточнювати.

Також для пришвидшення процесу оформлення субсидій та запобігання утворенню черг було запроваджено прийом документів за попереднім записом та талонами, а підтвердження про призначення субсидії з листопада можна отримати в ЖЕО та у голів квартальних комітетів.

Однак, незважаючи на це, оформлення субсидій відбувається із запізненням, що створює незручності для заявників, ускладнює процес обрахування плати за комунальні послуги й таке інше. Голови райрад пояснюють це нестачею працівників в управліннях соціального захисту населення. Через значне збільшення кількості заявників, за їхніми словами, співробітники управлінь працюють із сьомої і до дев’ятнадцятої години, як правило, без вихідних. До оформлення субсидій залучаються громадяни, які стоять на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, це відчутна допомога, однак вона не достатня, підкреслили керівники районів. Додають проблем і брак сучасної комп’ютерної техніки, а також застаріле програмне забезпечення. Голови райрад звернулися до міської влади з проханням посприяти в питанні зміцнення матеріально-технічної бази управлінь, а також у збільшенні штату працівників.

Цього ж дня Андрій Райкович особисто відвідав управління соціального захисту населення виконавчого комітету Кіровської районної у місті ради.

Очільник Кіровограда перевірив організацію роботи з оформлення субсидій та ознайомився з умовами праці спеціалістів управління.

– Фахівці центру оформлення державних соціальних допомог працюють надзвичайно напружено, це видно, – зазначив після візиту Андрій Райкович. – Але для повного вирішення проблеми, створення зручних умов як для відвідувачів, так і для спеціалістів цього замало.

Зважаючи на надзвичайну соціальну важливість функцій, які виконує управління, міський голова визначив головні пріоритети в його розвитку на наступний рік. Перш за все, необхідно зробити розрахунки і визначити структуру штату, яка дозволить ефективно і оперативно обробляти заяви громадян. Необхідно також передбачити в бюджеті на наступний рік кошти для закупівлі сучасної комп’ютерної техніки і зв’язку. І, нарешті – зробити якісний ремонт приміщення на другому і третьому поверхах.

– Від районної ради має бути ініціатива, – наголосив Андрій Райкович, – звертаючись до голови району Олександра Кришка, – а від нас будуть розуміння і допомога. А у цьому році використовуйте максимально допомогу кіровоградських студентів, які проходитимуть практику в управлінні соціального захисту.

Читайте також