На позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, яке відбулось 13 липня під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна, підбивали підсумки організації забезпечення водою мешканців Кропивницького під час аварії на водогоні «Дніпро – Кіровоград», що сталася 1 липня цього року, та розробляли заходи, щоб надалі не повторювати помилок, які мали місце під час підвезення води кропивничанам.
За словами генерального директора обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро – Кіровоград» Романа Ілика, за 40 років діяльності даного підприємства такої масштабної аварії, як нещодавня, не було. Її наслідки усунули за три дні, а зараз потрібно зробити висновки з тієї надзвичайної ситуації, щоб у майбутньому вона не повторилась.
Олександр Мосін зазначив, що аварія виявила ряд проблем. Перш за все, в обласному центрі не вистачає спецтранспорту для підвезення питної води. Тому управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради спільно з ОКВП «Дніпро – Кіровоград» необхідно відкоригувати реєстр автотранспорту підприємств міста, який укомплектований цистернами. Також слід розробити плани забезпечення питною водою закладів освіти та охорони здоров’я, створити реєстр закладів торгівлі, які продають бутильовану водо. Відповідні доручення були дані профільним управлінням міської ради. А керівництво ОКВП «Дніпро – Кіровоград» та його підрозділ «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство» мають зосередитися на введенні у дію свердловин Лелеківського водозабору. За словами начальника водопровідно-каналізаційного господарства міста Валентини Давидчук, можливо додатково задіяти шість свердловин, що дасть можливість безперебійно постачати воду на частину Лелеківки, Новомиколаївку та Стару Балашівку. Фінансовому управлінню міської ради доручено підрахувати, скільки коштуватиме відновлення цих свердловин.
Для оперативного реагування при виникненні пожеж у місті необхідно відремонтувати 200 пожежних гідрантів. З 80-х років минулого століття кошти на відновлення цих пристроїв не виділялись. ОВКП «Дніпро – Кіровоград» щороку ремонтує 150 гідрантів своїми силами, але ламаються інші. Тому вже зараз виникла нагальна необхідність закупити 200 гідрантів. Керівництву ОВКП «Дніпро – Кіровоград» рекомендовано підготувати кошторисні розрахунки відновлювальних робіт по кожному пожежному гідранту окремо.
Йшлося на нараді і про зниження рівня води в Інгулі. Як зазначив Олександр Мосін, таке рішення обумовлене необхідністю ремонту пішохідного містка на вулиці Пашутінській. Голова комісії доручив управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення координуввати дії обласного центру з гідрометеорології та КП «Теплоенергетик» щодо підтримання мінімально можливого рівня води в річці в центральній частині міста.
Наталія КОВАЛЬОВА