Питання, чи буде у Кіровограді повінь, хвилює більшість мешканців області. Адже тій кількості снігу, яка порадувала жителів в кінці зими все ж доведеться колись танути. 7 районів нашої області майже щороку стикаються з проблемою пітоплення внаслідок підняття рівня ґрунтових вод. Серед них такі міста, як Кіровоград (район Масляниківка, Лелеківка, Кущівка), Світловодськ (мікрорайон Хмельницький), Добровеличківський район (Помічна), Новомиргород, Знам'янка, смт Олександрівка та Олександрія. Старожили пам'ятають, що найбільша повінь у Кіровограді спостерігалася у 80-ті роки: мешканці Кущівки, Ковалівки змушені були виселятися з власних домівок, а центр міста нагадував Венецію. Для того, щоб дістатися до місця роботи, люди з одного краю міста на інший переправлялися човнами.
Модель реальної ситуації — повені, яка може виникнути відпрацьовувалася головним управлінням МНС України в Кіровоградській області 16-17 лютого спільно з головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації. Були проведені командно-штабні навчання з місцевими органами виконавчої влади, службами цивільної оборони області та аварійно-рятувальними формуваннями МНС щодо попередження та ліквідації паводкової ситуації. Навчання дали змогу виявити ряд проблемних питань, з якими у разі їх негайного не вирішення доведеться зіткнутися під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Серед них удосконалення обміну інформацією між службами шляхом електронного зв'язку. Служби торгівлі, харчування не мають у своєму розпорядженні запасу продовольства для забезпечення життєдіяльності евакуйованого населення та аварійно-рятувальних формувань, а з 8 підрозділів комунальних служб рятування на воді в області готові до виконання за призначенням тільки 2 (Кіровоградська та Світловодська рятувальні станції).
Погода — примхлива пані, і ніколи не знаєш яких витівок від неї можна очікувати. Нині на дорогах сніг, та достатньо теплого сонячного проміння, аби він перетворився на повноводні ріки. З метою підготовки до пропуску весняного паводка, органами місцевої виконавчої влади здійснюється ряд організаційних та практичних заходів щодо попередження можливих підтоплень. Важливе значення має завчасне обстеження гідротехнічних споруд, визначення рівня води в них та забезпечення технічної готовності водоскидних пристроїв. Для цього на водосховищах, які забезпечують регулювання стоку по найбільших річках області, створюють вільні об'єми.
Саме з цією метою 3 березня проводилося обстеження гідротехнічних споруд басейнів річок Інгул та Сугоклея фахівцями головного управління МНС України в області, головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, обласного управління меліорації та водного господарства і представниками кіровоградського міськвиконкому. Результат показав, що місцевим органам виконавчої влади, власникам гідротехнічних споруд найближчим часом потрібно завершити виконання інженерно-технічних заходів по приведенню гідротехнічних споруд до готовності для пропуску талих вод та весняного паводку. Інакше мешканцям Кіровограду паводку не уникнути.
Нині за рішенням Кіровоградського міськвиконкому продовжуються роботи щодо пониження рівня води в річках Сугоклея та Інгул. За останню добу на річці Інгул в межах міста Кіровограда рівень води знизився на 57 см за рахунок припинення скиду води з Кіровоградського водосховища, а на водосховищі біля парку Перемоги воду скинуто до мінімального рівня.
Прес-служба ГУМНС України в Кіровоградській області