ЧЕРВОНОМУ ПІВНЕВІ ЗАСЬ ДО НАШИХ КОМОР!

На зустрічі йшлося про організацію протипожежного захисту закладів освіти області, підготовку до зернозбиральної кампанії, про функціонування добровільних пожежних дружин та ін.

Як зазначив Ігор Парфьонов, за два останніх роки в належний протипожежний стан приведено 151 навчальний заклад області з наявних 605. Однак у значній кількості шкіл усе ж зафіксовані порушення, які створюють реальну загрозу виникненню пожежі, перешкоджатимуть її гасінню та безпечній евакуації людей. Найбільше таких порушень у школах Онуфріївського, Голованівського, Ульяновського, Компаніївського, Вільшанського районів, Світловодську та Знам’янці. Такий стан справ пов’язаний, насамперед, із недотриманням розпорядження голови ОДА "Про виконання у закладах освіти області заходів щодо забезпечення сучасного рівня пожежної безпеки…" у частині фінансування на протипожежні заходи на об’єктах, підпорядкованих відділам освіти, у розмірі не менш 0,3 відсотка від районного бюджету в галузі освіти. Якби розпорядження виконували, то цьогоріч на протипожежну безпеку закладів освіти області надійшло б 2,5 мільйона гривень. Виділено ж менш ніж півтора мільйона, з яких освоєно менше ста тисяч (це пов’язано, насамперед, з пізнім затвердженням бюджетів). Зважаючи на те, що навчальні заклади є об’єктами з масовим перебуванням людей, пожежа на них може призвести до травмування й загибелі людей, значних матеріальних збитків. Тому працівники органів ДПН винесли постанови про заборону експлуатації 81 будівлі та споруди, восьми приміщень та 405 дільниць електромережі навчальних закладів, які знаходилися в пожежозагрозливому стані. Притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання приписів та порушення вимог правил пожежної безпеки 347 посадових осіб.

Не менше зауважень у працівників держпожнагляду й до аграріїв. Наприклад, за три останніх роки під час жнив виникли три пожежі, які знищили 124 гектари зернових і завдали збитків більш як на 330 тисяч гривень. Для запобігання виникненню пожеж нинішньої зернозбиральної кампанії органи ДПН протягом квітня – травня провели позапланові перевірки сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, хлібоприймальних пунктів і елеваторів. За їх результатами встановлено, що вручені керівникам приписи на усунення порушень вимог пожежної безпеки виконано лише на 68 відсотків. Не бажаючи вкладати кошти у безпеку власних підприємств, багато суб’єктів господарювання нехтують протипожежними правилами. До того ж поля не обкошують та не оборюють від доріг та лісосмуг захисними смугами, не встановлюють біля них попереджувальних знаків, не проводять навчань щодо пожежної безпеки з особами, задіяними на жнивах, зернозбиральну техніку не забезпечують первинними засобами пожежогасіння й іскрогасниками. Задля недопущення пожеж у місцях збирання врожаю, на об’єктах зернопереробної промисловості та сільськогосподарського виробництва органи ДПН тимчасово, до усунення недоліків, призупинили роботу трьох хлібоприймальних підприємств, 142 будівлі і споруди, 184 приміщення сільгосппідприємств та 1216 дільниць електромережі. За порушення правил пожежної безпеки та невиконання приписів органів ДПН до адміністративної відповідальності притягнуто 511 посадових осіб.

Актуальною є й проблема випалювання сухої трави, стерні та пожнивних решток, що призводить до пожеж на сусідніх полях, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги. Задля виявлення й попередження даних фактів головне управління МНС України в області спільно з обласною державною екологічною інспекцією мають намір здійснювати рейдові перевірки стану земельних ділянок. У разі виявлення порушень винних осіб притягуватимуть до адміністративної відповідальності – накладатимуть штрафи. Однак, на думку Ігоря Парфьонова, їх розмір задля ефективнішого впливу на порушників потрібно суттєво підвищити (зараз для громадян штраф становить від 8,5 до 340 гривень, для посадових осіб – від 34 до 1190 гривень).

Керівник територіального органу дерпожнагляду наголосив на необхідності створення на підприємствах, у селах і селищах добровільних пожежних дружин, оскільки підрозділи МНС України в області вчасно відреагувати на всі випадки загорянь не можуть. Станом на перше червня на території області функціонують 1003 добровільні пожежні дружини та 59 добровільних пожежних команд, що мають власну пожежну техніку. Однак цього для області замало, та й матеріально-технічне забезпечення названих формувань і їх штати недостатні. У зв’язку з вищевикладеним з ініціативи головного управління МНС України в області питання створення й функціонування добровільних пожежних формувань 16 червня було розглянуто на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняттям відповідних рішень щодо виправлення становища на краще.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також