Із початком весни секретар міської ради Іван Марковський відновив проведення своїх традиційних зустрічей з мешканцями мікрорайонів Кіровограда, під час яких він звітує про зроблене міською владою й вислуховує людей.
21 березня очільник міста зустрівся з жителями правобережної Лелеківки, які попросили організувати розчищення річища Інгулу на території мікрорайону, прогрейдерувати та засипати щебенем дорогу до місцевої школи і збільшити кількість автобусів, які перевозять жителів цього віддаленого мікрорайону обласного центру. Іван Марковський доручив керівникам виконавчих органів міської ради взятися за виконання цих побажань.
Того ж дня керівник міста спілкувався з головами квартальних комітетів, завідувачами будинків та іншими мешканцями Новомиколаївки. Розмова була обопільно корисною. Жителі мікрорайону звернули увагу на необхідність ремонту доріг, дахів, ліквідації смітників у лісопарку. Іван Марковський запевнив, що розгляне всі пропозиції і що окремі з названих об’єктів уже включено до списку ремонтів на нинішній рік, а що стосується інших, то він шукатиме можливості проведення і там поточних ремонтів.
24 березня секретар міської ради у приміщенні ради ветеранів Інгульської копальні зустрівся із мешканцями мікрорайону "Шкільний". Він повідомив учасникам зібрання, що в Кіровограді стартує конкурс на найкращі мікрорайон, квартал, вулицю і будинок. Його переможці отримають фінансову підтримку на благоустрій своєї території.
Іван Марковський відповів і на запитання мешканців:
– Тільки-но потеплішає – буде розпочато грейдерування доріг та відновлення зовнішнього освітлення в провулку Вишняківському і на вулиці Халтурина, – зазначив він. – Розглядаємо можливість таких робіт і в провулку Арнаутівському. Невдовзі займемося грейдеруванням дороги до сьомої школи й відновимо "зебру" на вулиці Садовій поруч з автозаправною станцією…
Керівник міста сказав також, що доручить відповідним службам зайнятися "відкопуванням" решіток зливової каналізації, які подекуди нині не видно за сміттям, відновити вуличне освітлення на вулиці Фісановича – від підприємства Українського товариства сліпих до мосту через Інгул на вулиці Кропивницького, продовжити асфальтування біля деяких багатоповерхівок на вулиці Куроп’ятникова.
– Міська влада, – зазначив очільник органу місцевого самоврядування, – цьогоріч також має намір розширити дорогу у провулку Фортечному, бо там уже транспорту стало затісно, провести ремонтні роботи на вулиці Можайського, пустити один з автобусних маршрутів вулицею Куроп’ятникова, а дорогу на вулиці Гмирьова прогрейдерувати й засипати щебенем, аби на ній не було ям.
Жителька з вулиці 20 років Міліції поскаржилася, що вона разом з іншими її мешканцями вже три роки не може ні до кого достукатися, аби їм поміняли стару, усю в латках, водопровідну трубу на нову, яку люди за власні кошти вже давно придбали. Секретар міської ради пообіцяв звернутися до керівника обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро – Кіровоград", щоби той допоміг у цій справі.
– Міська влада наприкінці минулого року прийняла програму розвитку житлово-комунального господарства і виділила на її реалізацію 34 мільйони гривень. Але через значне зростання цін на те, що було заплановано зробити протягом нинішнього року, вже потрібно не 34, а 90 мільйонів. Однак усе, що намітили, намагатимемося втілити в життя. І не даремно ми з вами зібралися на цю зустріч не влітку, а напередодні початку ремонтних робіт, щоб разом вирішувати, де і що передусім потрібно лагодити в нашому міському господарстві, – сказав секретар міської ради.
Розповів Іван Марковський і про те, що вже давно назріла необхідність побудувати міст через Інгул поблизу Шкільного мікрорайону, щоб його жителі могли швидко й без ускладнень діставатися до спеціалізованої медико-санітарної частини № 19 на вулиці Салганні Піски, 1, яка обслуговує гірників з копальні "Інгульська" (цей донедавна державний медичний заклад передано в підпорядкування міста). Тож зараз міська влада міркує над можливістю реалізації цього проекту. Не оминув увагою секретар міської ради й теми пільгового пасажирського перевезення, зауваживши, що якщо держава не зможе забезпечити школярам пільговий проїзд, то кошти на це намагатиметься віднайти міська влада.
Очільник міста подякував завідувачам будинків та головам квартальних комітетів за ту велику роботу, яку вони виконують, обіймаючи свої неприбуткові посади. І зазначив, що під час наступної сесії міської ради депутати розглянуть питання про звільнення завідувачів багатоквартирних будинків від квартирної плати. Головам квартальних комітетів за їхню роботу передбачено виплачувати по сто гривень на місяць, що, звичайно ж, замало. Тож якщо міський кошторис після першого півріччя зможе витримати додаткові витрати, то до названих ста гривень для кожного з голів квартальних комітетів додадуть іще певну суму.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА