За словами Івана Касьяненка, у 2010 році службою було проведено 845 досліджень проб питної води на мережах та об’єктах водопостачання, невідповідність за санітарно-хімічними показниками встановлено у 20 пробах (2,3 відсотка) по каламутності, кольоровості та залізу, за санітарно-мікробіологічними показниками відхилень не встановлено. А ось якість води, що люди отримують децентралізовано, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Іван Касьяненко нагадав, що коли у питній воді перевищений вміст нітратів, у дітей до трьох років може виникнуи водно-нітратна метгемоглобінемія, що в свою чергу може призвести до смерті. У зв’язку з цим санітарно-епідеміологічна служба постійно проводить моніторинг якості питної води з індивідуальних колодязів, воду з яких використовують родини, що мають дітей такого віку. У 2010 році досліджено 135 проб води, із них лише десять відповідали вимогам ща санітарно-хімічними показниками, і 20 – за мікробіологічними. Батькам наполегливо рекомендують цю воду для приготування сумішів для дітей не використовувати.
Не все гаразд і з якістю води із громадських колодязів. Торік лабораторно було обстежено 45 колодязів, з’ясувалося, що вода із них не відповідає нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками у ста відсотках випадків. Іван Касьяненко зауважив, що для того, аби вода в колодязях була чиста, їх потрібно постійно очищувати – проводити дезінфекційні заходи, у разі необхідності – ремонтувати. Обов’язки ці покладені на районні у місті Кіровограді ради. У 2010 році за кошти бюджету Кіровського району очищено 13 колодязів, відремонтовано вісім. У серпні на підставі договору проведено дезінфекцію 43-х громадських колодяів на суму 2,649 тисячі гривень. Загальна сума, яка була передбачена на покращення санітарного-технічного стану громадських колодязів на 2010 рік, складала близько 90 тисяч гривень, фактично було виділено та використано 55 тисяч гривень. На території Ленінського району проведено очищено 20 громадських колодязів, дезінфекцію – 33 громадських колодязів. Крім того, у 2010 році було досліджено діючих каптажі – в районах Озерної Балки, Великої Балки та на вулиці Бєляєва. Вода з усіх цих джерел не відповідає вимогам за фізико-хімічними та бактеріологічними показниками.
Василь Дзядух наголосив під час наради на тому, що роботу стосовно очищення колодязів слід активізувати, адже від цього залежить здоров’я жителів Кіровограда, санітарно-епідеміологічне благополуччя в місті.